جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ساخت «پانتوگراف» توسط همکاران فنی مرکز مهاباد - صفحه محتوایی خبر

 

 

ساخت «پانتوگراف» توسط همکاران فنی مرکز مهاباد


امان اللهی مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد از روند طراحی و ساخت دستگاه «پانتوگراف» به دست همکاران فنی این مرکز که برای اولین بار در کشور تولید می شود بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز مهاباد، مدیر کل مرکز در این بازدید با اشاره به نامگذاری مدبرانه امسال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» گفت: تلاش برای تحقق منویات معظم له یک وظیفه همگانی است و همه باید در هر جا و هر موقعیتی شعار سال را به عنوان برنامه راهبردی و استراتژیک مورد توجه قرار دهند.

رضا زاده مدیر پشتیبانی فنی مرکز در رابطه با ساخت این دستگاه گفت: یکی از ملزومات سیستم نور استودیوها پانتوگراف است و پانتوگراف دستگاهی است که توسط آن پروژکتور در جهت عمودی حرکت داده می شود.

وی تصریح کرد: پانتوگراف ساخته شده در مرکز مهاباد دارای دو بخش اصلی هد و بدنه است که هد آن شامل موتورگیربکس، قرقره ها و قسمت برقی و الکتریکی آن است و بدنه آن مکانیسم آکاردئونی دارد و از جنس آلومینیوم آلیاژی می باشد.

alt

مجری این طرح افزود: هزینه نمونه خارجی این دستگاه حدود شصت و پنج میلیون ریال است که با ساخت آن در داخل به بیست و پنج میلیون ریال کاهش می یابد.

دارا بودن سنسورهای تنظیم حد بالا و پایین، قطع دستگاه در زمان اضافه بار، قطع حرکت در زمان برخورد با دوربین یا هر چیز دیگر، دارا بودن سیستم کنترل حرکت بسیار ساده از طریق کلیدهای مخصوص، قابلیت ارتقاء سیستم و فرمان پذیری از طریق پالس های الکتریکی، بالابودن کیفیت دستگاه نسبت به مدل مشابه خارجی آن، دارا بودن مدارهای کنترل الکترونیکی و قدرت کاملاً مطمئن آن، در دسترس بودن قطعات دستگاه در داخل کشور و کم هزینه بودن آن از مزایای دستگاه پانتوگراف ساخته شده در مرکز مهاباد می باشد.