سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ساخت سامانه تنظیم موقعیت دیش گیرنده مایکروویو پرتابل در مرکز سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ساخت سامانه تنظیم موقعیت دیش گیرنده مایکروویو پرتابل در مرکز سمنان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان با تلاش و کوشش کارشناسان واحد ارتباطات زمینی و ماهواره ای صدا و سیمای مرکز سمنان، پروژه تنظیم موقعیت دیش گیرنده پرتابل فناموج در راستای افقی وعمودی بوسیله کنترلر از محل سالن دستگاه ارتباطات زمینی و ماهواره ای ، طراحی ، اجرا و نصب گردید .
مدیر ارتباطات زمینی و ماهواره ای مرکز سمنان گفت : با توجه به افزایش ساختمانهای مرتفع در سطح شهر سمنان و به منظور بهبود دریافت سیگنالِ RF، گیرنده پرتابل به بالاترین ارتفاع دکل مرکز انتقال داده شد. با عنایت به تعدد برنامه های زنده و ضرورت «تنظیم دستی» موقعیت گیرنده ، ایده «تنظیم موقعیت هد گیرنده به وسیله کنترلر از محل سالن دستگاه» مطرح گردید.
وی افزود : بعد از تحقیق ، بحث و بررسی پارامترهای مختلف ، این طرح با مشخصه های مورد نظر همچون پایداری فیزیکی و عدم تغییر زاویه دیش در مقابل بادهای شدید ، سرعت مناسب در راستای افقی و عمودی ، دقت لازم برای فرایند Peaking، پوشش جامع تمام زوایای دریافت ، اطلاع از وضعیت حرکت و جهت قرارگیری دیش ، اعمال کنترلهای احتیاطی برای خارج نشدن از محدوده چرخش افقی و عمودی و امکان ساخت با حداقل هزینه، اجرا گردید.
هم اینک پس از تستهای عملی ، قابلیت به کارگیری سیستم در برنامه های زنده و حساس، حاصل شده است.

alt

  alt