سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

ساخت مجموعه تلویزیونی نوگلان حسینی ویژه ایام سوگواری سالار شهیدان در صدا و سیمای گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ساخت مجموعه تلویزیونی نوگلان حسینی ویژه ایام سوگواری سالار شهیدان در صدا و سیمای گلستان

ساخت مجموعه تلویزیونی نوگلان حسینی ویژه ایام سوگواری سالار شهیدان در صدا و سیمای گلستان


 منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای گلستان به همراه حجت الاسلام ولی نژاد مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با حضور در پشت صحنه برنامه نوگلان حسینی از روند ساخت این مجموعه تلویزیونی دیدن کردند.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، مدیر کل صدا و سیما در این مراسم با تأکید بر اهميت برگزاری این چنین برنامه هایی برای تقويت  و استقبال  بیشتر جوانان افزود: دشمن امروز تمام توانش را برای تخريب هويت ملی و دينی جوانان كشور ما به كار گرفته است و سابقه طولانی رشادت های مردم بزرگ ايران، گنجينه عظيمی است كه رسانه‌ ملی  و استانی در امر برنامه سازی های خود از آن استفاده می کنند.
منتظرحجت با تاکید بر حضور مداحان و داوران صاحب سبک و پیشکسوت در این مراسم بیان داشت: حضور مداحان و داوران پیشکسوت در این برنامه ضمن انتقال تجربیات و نکات تخصصی، کمک قابل توجهی به آشنایی نوگلان حسینی با اخلاق و آداب صحیح خادمی و ذاکری خاندان عصمت و طهارت(ع) می‌کند.
وی در ادامه درباره تاثیر این برنامه و پخش آن از سیمای گلستان اظهار داشت: مهم‌ترین نتیجه این برنامه، تشویق نوجوانان است و تشویق یکی از مهم‌ترین و ماندگارترین عوامل برای شوق به انجام هر کاری به ویژه مداحی است.
مدیر کل صدا و سیما در پایان تصریح کرد: برخی از این بچه‌ها بدون شناخت عمیق و صرفاً بر اساس احساسات وارد میدان می‌شوند ولازمه حرکت صحیح در این وادی زیربنای اعتقادی قوی می باشد و ما با همراهی خانواده ها باید در ایجاد این زیربنای اعتقادی در این نوگولان تلاش کنیم.
در ادامه این بازدید مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های مدیر کل صدا و سیما و همکاران ایشان در خصوص برگزاری دومین مرحله مسابقات نوگلان حسینی گفت: این برنامه با هدف شناسایی استعداد نوجوان و جوانان در امر مداحی و ذاکری اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و رشد و شکوفایی استعدادهای آنان در استان برگزار می شود.
حجت الاسلام ولی نژاد افزود: خرافات و بدعت‌ها در آیین‌های عزاداری استان گلستان 70 درصد کاهش یافته است که همه اعم از مساجد، تشکل‌های دینی، بانوان و در تحقق این مهم نقش صدا و سیمای گلستان بی بدیل است.
وی بیان داشت: این مسابقات از سال گذشته در استان آغاز شده است و مرحله دوم آن در صدا و سیمای گلستان در حال برگزاری است.
نوگلان حسینی عنوان برنامه ایست که در قالب یک مسابقه ویژه مداحان نوجوانان استان به تهيه كنندگی و كارگردانی سید روح ا... بنی عقیل در شبکه گلستان تهیه و تولید می شود.
این برنامه ویژه مداحی نوجوانان در رده های سنی ۹تا ۱۳ سال و ۱۴ تا ۱۸ ساله و معرفی پیرغلامان حسینی از ۳۰ شهریور در ۲۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای روزهای فرد از سيمای استان پخش می شود.