سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

ساخت ویژه برنامه تلاوت قرآن کریم در مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ساخت ویژه برنامه تلاوت قرآن کریم در مرکز خراسان رضوی

با هدف بهره گیری ویژه و مناسب از فرهنگ قرآنی و تشویق جوانان به تلاوت معجزه بزرگ جهان اسلام ، مجموعه ای از تلاوت های جدید قرآن کریم به همت گروه معارف اسلامی شبکه  استانی خراسان رضوی در حال تهیه و ضبط  است.

محمد حسین محمدی تهیه کننده گروه معارف مرکز خراسان رضوی با اشاره به این که مشهد جایگاه ویژه ای
در جذب مخاطب در دنیای اسلام دارد، تلاوت های جدید این مجموعه را راهی برای ایجاد ساختارهای جدید و پر جاذبه برای جوانان و فرصتی برای معرفی فرهنگ پایتخت معنوی و جایگاه ویژه حضرت امام رضا علیه السلام اعلام کرد.

استاد جواد پناهی ناظر و کارشناس شورای عالی قرآن استان نیز با اعلام این که در این مجموعه از تلاوت های قاریان بین المللی مشهد مقدس استفاده می شود، تبحر در تلاوت و توفیق در کسب مقام های اول در مسابقات کشوری و بین المللی و همچنین معرفی چهره های جدید قرآن استان و معرفی خراسان رضوی را به عنوان استان برتر در قاری پروری از اولویت ها و اهداف این انتخاب ها بر شمرد .

مجموعه ی این تلاوت ها که توسط 14 قاری بین المللی مشهد مقدس ضبط می شود شامل 40 تلاوت از سوره های کوتاه و آیات ویژه ایام مناسبتی قرآن کریم است، که در فواصل بین 2 تا 6 دقیقه  در برنامه های ویژه اذان پخش خواهد شد.

alt

این مجموعه به همت گروه معارف شبکه پایتخت معنوی ایران اسلامی تا 10 روز دیگر بهره برداری می شود. قرار است این مجموعه پس از تصویب در شورای عالی قرآن در شبکه های سراسری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

عوامل دست اندرکار  این مجموعه عبارتند از: کارگردان تلویزیونی: غلامعلی سرادار؛ دستیار تهیه: مرتضی سعادت کیا؛ تصویربرداران: کاظمیان، وصالی و عبادی فر؛ صدابردار: عباس زاده و هماهنگی قاریان اقای  غلامی.