سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سامانه دیجیتال شهرهای پلدختر و معمولان افتتاح شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

سامانه دیجیتال شهرهای پلدختر و معمولان افتتاح شد

با حضور ائمه جمعه پلدختر و معمولان، نماینده مردم این شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی ، استاندار لرستان، مدیر کل صدا و سیمای لرستان و جمعی از مدیران کل و مسئولان استان، دو فرستنده دیجیتال رادیویی و تلویزیونی در شهر های پلدختر و معمولان افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان در آیین افتتاح این فرستنده به افزایش ضریب پوشش سامانه دیجیتال در مناطق مختلف استان لرستان اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این دو فرستنده ضریب پوشش دیجیتال در استان به 90 درصد رسیده است

محمد بازوند افزود: برای راهاندازی سامانه دیجیتال در پلدخترو معمولان که 20 شبکه تلویزیونی و 20 شبکه رادیویی قابل دریافت است، پنج و نیم میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: با افتتاح این سامانه بیش از 68000 هزار نفر از جمعیت شهرهای پلدختر و معمولان و بخش های تابعه زیر پوشش فرستنده دیجیتال تلویزیونی و رادیویی قرار گرفت.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این مراسم با اشاره به نقش مهم صدا و سیما در فرهنگ سازی و توجه به فرهنگ ها و ارزش های اسلامی از تلاش های رسانه ملی در راه اندازی فرستنده های دیجیتال قدردانی کرد و توسعه این شبکه ها را گامی در جهت تقویت فرهنگ ملی و بنیان های فرهنگی و مذهبی دانست.ایشان همچنین برای رفع موانع توسعه پوشش دیجیتال در سراسر استان لرستان اعلام آمادگی کرد.

alt