سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

سامانه دیجیتال شهر آرادان راه اندازی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

سامانه دیجیتال شهر آرادان راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان در چهارمین روز از دهه فجر با حضور رهی استاندار سمنان، شهباز فرماندار آرادان و مسلمان قائم مقام صدا و سیمای مرکز سمنان و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی سامانه دیجیتال شهر آرادان راه اندازی شد .

در این مراسم دکتررهی، استان سمنان را از نظر سیگنال رسانی دیجیتال پیشرو دانست و گفت : در بعضی از شهرهای مهم کشور هنوز این سامانه راه اندازی نشده است در حالی که در استان سمنان بسیاری از شهرها و روستاها از این نعمت برخوردارند .

علی مسلمان قائم مقام صدا و سیما یکی از سیاست های سازمان در افق رسانه را کیفیت بخشیدن و سیگنال رسانی و دریافت مطلوب تصاویر دریافتی از سوی مخاطبان دانست و گفت: در همین راستا گذر از سیستم آنالوگ به دیجیتال در دستور کار سازمان قرار گرفت و خوشبختانه شتاب خیلی خوبی داشته است .

وی افزود: در دولت نهم و دهم مصوبات خوبی دراین خصوص داشتیم و قدمهای موثری نیز در استان و کشور برداشته شده است .

قائم مقام صدا و سیما بیان داشت: سیستم استودیوها  و فرستنده های صدا و سیمای مرکز سمنان مجهز به دستگاه های دیجیتال شده و در چرخه کامل دیجیتال قرار گرفته است و مخاطبان صدا و سیما در مراکز شهرستان ها می توانند تصاویر تلویزیونی و صدای شبکه های رادیویی را با کیفیت مطلوب ببینند و بشنوند.

قابل ذکر است فرستنده دیجیتال 20 واتی شهر گرمسار با هزینه یک میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی سازمان صدا و سیما به بهره برداری رسیده و مردم این شهر منبعد می توانند بر روی کانال 26 از 10 شبکه تلویزیونی و 5 شبکه رادیویی بهره مند گردند .

alt

alt