سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سامانه فرستنده دیجیتال به خوی رسید - صفحه محتوایی خبر

 

 

سامانه فرستنده دیجیتال به خوی رسید

همزمان با دهه ولايت و عيد سعيد غديرخم راه اندازي سامانه پخش ديجيتال با امكان دريافت 18 شبكه تلويزيوني و 16 شبكه راديويي اف ام براي مردم شهرهاي خوي، فيرورق ، ديزج ديزو همچنين روستاهاي تابعه فراهم شد.

در اين مراسم كه با حضور استاندار آذربايجان غربي، مديركل مركز، نماينده مردم خوي و جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني برگزار شد، جلال زاده استاندار آذربايجان غربي با تبريك فرا رسيدن عيد غديرخم اظهار داشت: در این رویداد بزرگ تاریخی سرنوشت تاریخ بشر با انتصاب امیرمومنان حضرت علی ( ع ) به امر ولایت توسط پیامبر اعظم ( ص ) تغییر یافت . وی دوری از دنیا و خدمتگزاری به مردم را دلیل اصلی رسیدن امیر مومنان به مقام ولایت دانست و افزود: در طول تاریخ حکومت ها خدمتگزارتر از امیر مومنان نمی توان کسی را یافت. جلال زاده با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرموده اند: اولین بسیجی حضرت علی ( ع ) بودند گفت: از این جهت ایشان اولین بسیجی بودند که خدمتگزارترین، عابدترین و مخلص ترین انسانهای روزگار بوده اند .

وی ضمن قدردانی از تلاش های مدیریت و کارکنان صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی، در فراهم ساختن زمینه دریافت برنامه های انواع شبکه های تلویزیونی و رادیویی گفت:

alt

  صدا و سیما امروز به یکی از ایستگاههای فرهنگی و علمی و به یک دستگاه عمومی تبدیل شده که نقش بسیار ارزنده ای در اطلاع رسانی شفاف از رویدادهای ساری و جاری جامعه دارد .

وی ضمن انتقاد از قطع پخش ماهواره ای برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توسط اتحادیه اروپا، خطاب به رسانه های به اصطلاح آزاد غرب اظهار داشت: کجا هستند رسانه های مدعی آزادی تا اتفاقات تلخ بحرین و سوریه را به تصویر بکشند .

جلال زاده تصریح کرد: امروز صدا و سیما مستقل ترین رسانه در جهان است که با اطلاع رسانی شفاف و آزاد موجب ترس و وحشت غرب شده به طوری که آنها را وادار به قطع پخش ماهواره ای برنامه های صدا و سیما کرده است .

او افزود: صدا و سیما حیثیت نظام اسلامی است و یکی از قطب های مهم فرهنگی است که بایستی از آن حمایت شود .

جلال زاده همچنین اظهار داشت: امروز همه موظفیم با حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه افکنی مطیع رهنمودهای ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... خامنه ای در راستای توسعه خدمات رسانی نسبت به مردم ولایت مدار ایران اسلامی باشیم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی هم در این مراسم با تبریک عید سعید غدیر خم راه اندازی و افتتاح سامانه شبکه های دیجیتال در شهرستان خوی را یک رویداد مهم فرهنگی در استان دانست و گفت: با راه اندازی این شبکه 95 درصد جمعیت شهر خوی و در مجموع 76 درصد جمعیت شهرستان خوی زیر پوشش 18 شبکه تلویزیونی و 16 شبکه رادیویی دیجیتال قرار گرفته اند که در مجموع میزان بهره مندی مردم استان از سامانه پخش دیجیتال به 50 درصد رسید .

alt

alt

شکرنیا با تقدیر از حمایتهای استاندار آذربایجان غربی در راه اندازی سامانه دیجیتال فرستنده های تلویزیونی و رادیویی در خوی گفت: برای راه اندازی این شبکه بالغ بر 10 میلیارد ریال از اعتبارات استانداری آذربایجان غربی و سازمان صدا و سیما هزینه شده است .

وی افزود: با مشارکت استانداری و سازمان صدا و سیما دیگر شهرستانهای استان نیز به تدریج زیر پوشش شبکه های دیجیتال قرار خواهند گرفت .

شکرنیا خاطر نشان كرد: برای قطع وابستگی به ماهواره و طرح سیگنال رسانی زمینی به ایستگاه چشمه خوی هم با اعتبار بیش از 11 میلیارد ریال در دست اجراست .

عماری فرماندار خوی هم یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که از راه اندازی شبکه دیجیتال در خوی از استاندار آذربایجان غربی و مدیر کل صدا و سیمای استان و عوامل فنی راه اندازی این شبکه تجلیل کرد و گفت: قطعا راه اندازی این شبکه ها در تقویت وحدت و همدلی و نشاط و شادابی در بین مردم بسیار موثر خواهد بود .

حجت الاسلام شکوری، امام جمعه خوی نیز در این مراسم با تبریک عید سعید غدیر و برشمردن اهمیت این عید، افتتاح شبکه های دیجیتال رادیو، تلویزیونی در خوی  در آستانه عید سعید غدیر خم را یک هدیه بسیار ارزشمند نظام اسلامی بر مردم ولایی خوی دانست .

حسینی صدر نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین راه اندازی شبکه های دیجیتال در شهرستان خوی را در توسعه فکری، فرهنگی و اقتصادی استان بسیار مهم دانست و از عوامل و دست اندرکاران راه اندازی این شبکه ها تقدیر کرد .

وی همچنین با برشمردن ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان خوی تصریح کرد ظرفیت های والای انسانی و مدیریت توانمند می تواند این شهرستان را به یکی از شهرستانهای برجسته کشور تبدیل کند .

در این مراسم با اهدای لوح از مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی و دست اندر کاران راه اندازی شبکه های دیجیتالی قدردانی شد .