سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

سامانه های نوین دیجیتال در صدا و سیمای مرکز چهار محال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

سامانه های نوین دیجیتال در صدا و سیمای مرکز چهار محال و بختیاری

سامانه های نوین دیجیتال در صدا و سیمای مرکز چهار محال و بختیاری

سامانه های نوین دیجیتال در صدا و سیمای مرکز چهار محال و بختیاری

با بکارگیری سامانه های نوین دیجیتال، نوارهای مغناطیسی از چرخه تولید، پخش و آرشیو خبر و برنامه سازی های تلویزیونی در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری حذف شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به اینکه قطع نیاز به نوارهای مغناطیسی که از اقلام وارداتی و ارز به شمار می رود، یکی از گام های رسانه ملی در تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: با این اقدام از صرف سالانه حدود 500 میلیون ریال هزینه خرید نوار جلوگیری شده است.

مهرداد عظیمی گفت: با دیجیتال شدن فرایند تولید، پخش و آرشیو خبر و برنامه های تلویزیونی در رسانه استانی، سرعت انتقال منابع به آرشیو و برعکس سه برابر شده است.

وی کاهش حجم فیزیکی و هزینه نگهداری منابع، بی نیازی به سامانه های آنالوگ، حفظ امنیت منابع، امکان دسترسی همزمان تهیه کنندگان و واحدهای مختلف به منابع آرشیو و مبدل های آنالوگ، سهولت تعیین سطح دسترسی ها، افزایش ضریب امنیت سرمایه های آرشیوی، افزایش کیفیت منابع در ماندگاری های بالا، سهولت و جستجوی آسان در میان منابع را از مزایای این اقدام برشمرد.

مدیرکل صدا و سیمای استان افزود: برای تبدیل منابع مغناطیسی و آنالوگ به دیجیتال در آرشیو تاکنون پنج هزار ساعت توان نیروی انسانی و تخصصی به کار گرفته شده و هم اکنون 35 درصد از حجم نوارهای مغناطیسی به فایل های الکترونیکی استاندارد تبدیل شده که تا پایان سال به صد در صد خواهد رسید و آرشیو مرکز این امکان را پیدا کرده است تا منابع رسانه ای را بر اساس فرمت های روز دنیا و مطابق با نیازها و برنامه سازی های رسانه ملی دریافت و نگهداری کند.