جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

سایه سلطان بر شبکه شما می افتد - صفحه محتوایی خبر

 

 

سایه سلطان بر شبکه شما می افتد

سایه سلطان بر شبکه شما می افتد

سایه سلطان بر شبکه شما می افتد

نخستين قسمت از مجموعه تلويزيوني «سايه سلطان» به كارگرداني مرتضي آتش‌زمزم با ترانه‌اي از سالار عقيلي از امشب ساعت 19 روی آنتن شبکه "شما" می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، سريال تاريخي «سايه سلطان» در سه دوره گذشته، حال و آینده روی می‌دهد و داستان آن از جایی آغاز می‌شود كه دختری فرانسوی به خیال اینكه اصلیتی ایرانی دارد، در مقطع 30 سال آینده ماجرایی را پیگیری می‌كند. ضمن اینكه زندگی شخصیت تاریخی به نام ظل‌السلطان، پسر بزرگ ناصرالدین‌شاه و والی مستبد اصفهان، هم روايت و فضای ۱۲۰ سال پیش و سال‌های آینده به تصوير كشيده مي‌شود؛ جایی كه بشر به فناوري‌هاي پيشرفته و شگفت‌انگيز دست یافته است.

اين سريال با درونمايه طنز در 16 قسمت 40 دقيقه‌اي بر اساس فيلمنامه مجيد شاكرين در اصفهان و لبنان توليد شده است و قرار است هر شب روانه آنتن شبکه "شما" شود.

چهره های نام آشنایی از قبیل بهزاد فراهانی، هوشنگ حریرچیان، یوسف تیموری، شهرام قائدی، بابك انصاری، اسماعیل موحدی، شراره رخام، مریم امینی، محمدعلی میاندار، سعید محقق و حسین جریره بازيگران ايراني و مجدی مشموشی، رنیا سلوان و ماریتا رز در این سریال با ایفای نقش پرداخته اند.

تهیه‌كنندگی این مجموعه تلویزیونی را محسن آتش‌زمزم و كارگرداني آن را مرتضی آتش‌زمزم بر عهده داشته است.