جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

ستاره شرق در حال طلوع است - صفحه محتوایی خبر

 

 

ستاره شرق در حال طلوع است

قائم مقام سازمان صدا و سیما و جمعی از نمایندگان مجلس، هنرمندان و مدیران ارشد سازمان صدا و سیما در بازدید از پشت صحنه تله فیلم « ستاره شرق » با عوامل تولید تله فیلم گفتگو کردند.

سید رمضان موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در این بازدید به همراه سبحانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، سید ابوالحسن موسوی زاده قائم مقام معاونت امور استان ها، علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی، دکتر احمدی مدیر شبکه شما، سید تقی سهرابی مدیر کل روابط عمومی سازمان، عمران حیدری رئیس مرکز سیمای استان ها و جمعی از هنرمندان و مسئولان از پشت صحنه فیلم تلویزیونی « ستاره شرق » تولید صدا و سیمای خراسان رضوی به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی علی لدنی بازدید کردند.

در این بازدید بخش هایی از فیلم تلویزیونی ستاره شرق تولید صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی با حضور بازیگرانی نظیر محمود پاک نیت، انوشیروان ارجمند، افشین نخعی و کاوه خداشناس ضبط شد.

محمود پاک نیت در این بازدید گفت:امیدوارم در چنین کارهایی بتوانیم اسلام و افراد پر تأثیر در تاریخ اسلام را به خوبی معرفی کنیم تا مشخص شود که چه افرادی چه زحمت هایی برای رشد و شکوفایی شیعه کشیده اند.

علی غفاری کارگردان این فیلم تلویزیونی نیز گفت: فیلم تلویزیونی ستاره شرق اولین تله فیلم تاریخی مراکز استان هاست و امیدوارم آخرین آن نباشد.

فیلم تلویزیونی ستاره شرق به زندگی « فضل بن شاذان » یکی از یاران امام رضا (ع) می پردازد و دوره زندگی او را در دوره حیات امام حسن عسگری (ع) و امامت امام رضا (ع) به تصویر می کشد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در حاشیه آغاز رسمی پروژه تولید ساخت این فیلم تلویزیونی گفت: ساخت فیلم تلویزیونی ستاره شرق در مجموعه فعالیت سیمای مرکز خراسان رضوی در زمره آثار فاخری است که درحال ساخت است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی به بیان گوشه هایی از زندگی فضل بن شاذان نیشابوری از اصحاب امام رضا (ع) می پردازد افزود: فضل بن شاذان از جمله یاران اندیشمند ائمه اطهار است که چهار امام همام را درک کرده است و در کوران هدایت تاریخ اهل بیت در زندان به سر می برند.

وی گفت: ایشان با نگارش یکصد و هجده کتاب و ظرفیت علمی که در زمان خود ایجاد کردند؛ شایسته شناساندن به عموم مردم به ویژه مرزبان است.

گفتنی است ساخت فیلم تلویزیونی تاریخی ستاره شرق برای نخستین بار در سطح مرکز استان های کشور صورت می گیرد که صدا و سیمای خراسان رضوی متولی تولید این فیلم فاخر تاریخی است.

 علیرضا آینه دار معاون سیمای صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: فیلم تلویزیونی « ستاره شرق » که زندگی فضل بن شاذان نیشابوری از اصحاب امام رضا (ع) را به تصویر می کشد در شهرک سینمایی غزالی، شهرک سینمایی دفاع مقدس و مناطقی از استان خراسان رضوی درحال تولید است.

معاونت سیمای خراسان رضوی با اشاره به اینکه روند تولید این فیلم 90 دقیقه ای پنجاه درصد پیشرفت داشته است تصریح کرد: فیلم تلویزیونی ستاره شرق امسال از شبکه سراسری و شبکه استانی پخش خواهد شد.

alt

alt