رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

سريال تلويزيوني هفت خان ساخته مي شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

سريال تلويزيوني هفت خان ساخته مي شود

سريال تلويزيوني هفت خان ساخته مي شود


سريال "هفت خان" براي پخش از شبكه استاني سبلان كليد زده شد.
به گزارش روابط عمومي صدا و سیمای مرکز اردبیل، كار ساخت و توليد سريال 26 قسمتي "هفت خان" براي پخش از شبكه استاني سبلان با حضور استاندار و مديركل صداوسيماي مركز اردبيل آغاز شد.
"هفت خان" با موضوع اجتماعي روايتگر زندگي دو جوان عاشق است كه شروط ازدواجشان از سوي خانواده حفظ  حق الناس ،حق النفس ،عدالت و درستي است كه در قالب داستان آموزش داده مي شود.
استاندار اردبيل در گفت وگو با عوامل اين سريال با بيان اينكه در بحث آموزش به مردم توليد آثار فاخر هنري بسيار مهم است و در اين بخش تهيه فيلم و سريال ميتواند نتيجه اثربخشي در جامعه داشته باشد گفت: توليدات فرهنگي و هنري با موضوع اسيب هاي اجتماعي و همچنين شعار سال در كنار تلاش مسئولان مي تواند راهگشاي خوبي  براي حل مشكلات مردم در اين شرايط باشد.
بهنام جو با بيان اينكه امروزه بحث طلاق, اعتياد و نزاع از آسيب هاي مهم اجتماعي در استان به شمار مي رود، افزود: در بحث فرهنگي بايد فيلم نامه هاي تاثيرگذار و جذاب آماده و به مرحله توليد و پخش برسد تا با وارد كردن اين آثار هنري به مساجد, دانشگاه ها و مدارس ونيز فضاي مجازي به منظور آگاه سازي مردم تلاش كنيم.
در ادامه مدير كل صدا و سيماي مركز اردبيل نيز گفت: دشمنان ملت ما در كنار جنگ اقتصادي ، فشار رواني را نيز متوجه مردم ما كرده اند و با توليد آثار پرمحتواي فرهنگي بتوانيم راهگشاي خوبي براي مشكلات زندگي اقشار مختلف مردم باشيم.
ملا احمدي يكي از تاثيرگذارترين ساختاربندي هنري را ساخت برنامه هاي نمايشي عنوان كرد و اظهارداشت: از آنجايي كه مردم به برنامه ها و سريال هاي نمايشي اقبال بيشتري نشان مي دهند بايد از اين طريق پيام جامعه ،سبك زندگي اسلامي ،حقوق شهروندي و رفتار مناسب شهروندي را به مردم انتقال دهيم.
وي از توليد انيميشن هاي كوتاه پيام دار در حوزه آسيب هاي اجتماعي و نيز انيميشن شهيد مرحمت بالازاده در 52 قسمت براي پخش از شبكه هاي سراسري خبرداد و گفت: سريالي با عنوان محرم در اردبيل و نيز سريال شاه اسماعيل صفوي با مضمون اهميت اين شخصيت بزرگ در مرحله فيلم نامه نويسي است كه در تلاشيم با توليد اين سريال ها بتوانيم زمينه پخش از شبكه هاي سراسري و برون مرزي را فراهم كنيم.
سريال "هفت "به كارگرداني و نويسندگي علي حسن زاده تهيه كنندگي حبيب فتحي و همچنين با استفاده از بازيگران بنام و مشهور استان در حال توليد است.