جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

سرپرست کمیته امداد امام خمینی مهمان شبکه اترک - صفحه محتوایی خبر

 

 

سرپرست کمیته امداد امام خمینی مهمان شبکه اترک

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با حضور در برنامه زنده شب های اترک از تلاش مهدوی مدیرکل و دست اندرکاران صدا و سیمای خراسان شمالی در فرهنگ سازی های عمومی و دینی تقدیر کرد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ حسین انواری که برای حضور در مراسم همایش ملی زکات و مسجد محوری به خراسان شمالی سفر کرده است با حضور در برنامه زنده شب های اترک سیمای خراسان شمالی ضمن تقدیر از مهمان نوازی مردم خونگرم خراسان شمالی، به تبیین موضوع زکات در دین مبین اسلام و ضرورت توانمندسازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد پرداخت.

بنا بر این گزارش؛ سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور ضمن تاکید بر اهمیت پرداخت زکات و تقدیر از مشارکت بالای مردم مومن خراسان شمالی در انجام این فریضه الهی افزود: رقم پرداختی زکات در کشور از 300 میلیون تومان در سال 83 به رقمی بالغ بر 154 میلیارد تومان در حال حاضر رسیده است و پیش بینی می شود تا پایان سال به دویست میلیارد تومان برسد .

حسین انواری افزود: در این مدت از محل زکات های جمع آوری شده 17 هزار طرح به بهره برداری رسیده که 9 هزار و 674 مورد آن مسجد بوده است .

alt

وی همچنین در این برنامه از تلاش مدیران و کارکنان صدا وسیمای خراسان شمالی بابت تهیه هر چه بیشتر و بهتر برنامه های آموزشی رادیو تلویزیونی در راستای فرهنگ سازی پرداخت زکات تقدیر و تشکر کرد و گفت: باید امیدوار بود با ارتقای سطح آگاهی های شهروندان کشور و عمل به دستورات دین مبین اسلام و ارشادات بزرگان جامعه اسلامی شاهد توسعه و آبادانی روزافزون در ایران اسلامی باشیم .

حسین انواری با امضای دفتر یاد بود صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی، طی یادداشت کوتاهی بیان داشت؛ رسانه ملی در شرایط کنونی که نظام اسلامی در معرض تبلیغات مسموم رسانه های بیگانه است رسالتی بسیار حساس و سنگین برعهده دارد که انشاءا... با تدابیر لازم و بهره گیری از نوآوری های جدید علیه این هجمه ها اقدام خواهد کرد .

گفتنی است در همایش زکات استان از صدا وسیما به عنوان دستگاه برتر استانی تقدیر شد.