سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سریال «تاجر تبریزی» در شبکه استانی سهند - صفحه محتوایی خبر

 

 

سریال «تاجر تبریزی» در شبکه استانی سهند

سریال شصت قسمتی «تاجر تبریزی» در شبکه سهند تولید شد .

سریال «تاجر تبریزی» در شبکه استانی سهند

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، این سریال به تهیه‌کنندگی فرزاد یحیوی و کارگردانی قربانعلی طاهرفر و نادر ساعی ور تهیه شده و در جدول پخش شبکه سهند قرار گرفت .
«تاجر تبریزی» قصه‌ای طنز و تخیلی است و داستان زینال گیوه‌چی تاجری تبریزی را روایت می‌کند که هشتاد سال پیش همراه پیشکارش تایماز به قصد تجارت با روسیه از تبریز خارج می‌شود اما در کوه‌های قفقاز اسیر بهمن شده و زیر برف مدفون می‌گردد. او پس از هشتاد سال به دلیل گرم شدن زمین و آب شدن کوه‌های یخ، از زیر برف و یخ خارج شده و دوباره زنده می‌شود، درحالی‌که هیچ‌ درکی از گذر زمان و هشتاد سال تفاوت زمانی با عصر کنونی ندارد . بازگشت او به تبریز و مشاهده تفاوتهای فاحش اجتماعی با عصر خود ماجراهایی را به دنبال دارد.
هدف از تولید سریال تاجر تبریزی پرداخت به مسائل اجتماعی و خانوادگی، آموزش شهروندی و استفاده صحیح از امکانات مدرن و جدید می باشد .
 ناصر هاشمی ،علی ضیایی. حمیده مقدس‌زاده ،حمید مجدآبادی، حامد منافی ، هادی افتخارزاده ، محمد علیزاده ، یونس کبیر ،زیبا فرج‌اللهی، محمد رضا قنبری، محسن بیژن پور ، ناصر صادقی ، علیرضا رنجی پور بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند.
مسعود وطن‌خواه مدیر تصویربرداری ، جعفر علیان و حمید کرمانی صدابردار این سریال را بر عهده دارند .
سریال تاجر تبریزی از 20 آذرماه هر هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 22 به روی آنتن شبکه سهند می رود.