سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

سریال عروسکی انیمیشن محله شیشه ای در نیمه راه - صفحه محتوایی خبر

 

 

سریال عروسکی انیمیشن محله شیشه ای در نیمه راه

مدیر کل مرکز زنجان در بازدید از پروژه عروسکی انیمیشن محله شیشه ای پس از دریافت گزارشی از روند کار از تهیه کننده و گفتگو با عوامل، ضمن تشریح مزیت های این گونه کارهای نمایشی و استفاده از فضای مجازی در دنیای عروسکی و خلاقانه خواندن این شیوه از کاربرد مفاهیم اخلاقی و اسلامی و اشاره به نامگذاری سال از زبان شخصیت ها آن را شیوه مناسبی برای آموزش عنوان و از عوامل برنامه تقدیر کرد.

آقای صفری در ادامه گفت: سرمایه گذاری انجام شده در این برنامه مختص شهر زنجان نیست و متعلق به کل کشور است زیرا این برنامه با نگاه ملی تهیه شده است .

 ایشان افزودند: در ابتدای کار ما فکر می کردیم انجام این کار سخت است اما الحمدلله با تلاش همکاران این کار عملی شد.

سهرابی معاون سیما در این بازدید با اشاره به اینکه ساخت مجموعه عروسکی انیمیشن از جمله ساختارهای با ساختار سخت و پیچیده است افزود: این نوع ساختار در کشورهای دیگر هم اکنون در حال اجرا است که خوشبختانه برای اولین بار در کشور در استان زنجان هم به این نوع ساختار پرداخته شده است. 

alt

زرد پر نام ماهی بومی مجموعه برنامه عروسکی محله شیشه ای است که در هر برنامه با ماجراهایی جدیدی مواجه شده و 9 شخصیت عروسکی او را در این رخدادها همراهی میکند.

ساخت این برنامه عروسکی که برای اولین بار در ایران و در مرکز زنجان  طراحی و اجرا می شود با بک گراند انیمیشن به شیوه کوروماکی تهیه شده که در این شیوه امکان حرکت دست، چشم و ابروی عروسک وجود دارد.

حسین فضل الهی کارگردان، تهیه کننده و نویسنده این مجموعه گفت: 50 نفر از همکاران به صورت پیوسته با این مجموعه عروسکی انیمیشن همکاری پیوسته دارند.

وی افزود: این برنامه در 52 قسمت 15 دقیقه ای با موضوعات اجتماعی و فرهنگی از جمله کمک به دیگران، خجالت، تلاش، عجله، پس انداز، خواب، عصبانیت، شجاعت، و... در مرحله تصویربرداری است و مراحل تدوین آن همزمان با تصویربرداری انجام گرفته و پیش بینی می شود 13 قسمت آن تا پایان سال آماده پخش شود.

گفتنی است این برنامه در بهمن ماه سال جاری از شبکه محلی اشراق و شبکه شما پخش خواهد شد.