جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

سریال عروسکی با حضور مهدی فقیه در سیمای فارس تماشایی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

سریال عروسکی با حضور مهدی فقیه در سیمای فارس تماشایی می شود

سریال عروسکی با حضور مهدی فقیه در سیمای فارس تماشایی می شود

 

مجموعه عروسکی 13 قسمتی در صدا و سیمای فارس به تهیه کنندگی محسن خلیفه در حال نگارش و پیش تولید است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس ، علیرضا باغبانمنش معاون سیمای فارس توانمندی های هنرمندان فارس را برشمرد و گفت: در آثارهنری کشور هنرمندان فارسی نقش برجسته ای دارند و مدیریت صدا وسیمای فارس برآن است که این توانمندی را در قالب سریال عروسکی در سیمای فارس تماشایی کند.

معاون سیمای فارس افزود: در این مجموعه عروسکی یک سری کاراکترهای عروسکی و یک سری کاراکترهای زنده مد نظر است که مهمترین نقش زنده را مهدی فقیه به عنوان کسی که صاحب یک سرای سنتی و بزرگ در شیراز است در این مجموعه بر عهده دارد.

باغبانمنش بازآفرینی شخصیت های عروسکی مرکز فارس را از جمله ویژگی های این سریال دانست و گفت: از عروسک هایی که به عنوان شخصیت های نمایشی شاهد در مجموعه های عروسکی و نمایشی قبلی مرکز فارس حضور داشتند به عنوان بخشی از شخصیت های این مجموعه هم استفاده می شود.

باغبانمنش با تاکید به نقش هنرمندان پیشکسوت فارس افزود: در این مجموعه هدف این است که تعدادی از بازیگران قدیمی شاخص و مطرح تئاتر و مجموعه نمایشی فارس به عنوان بازیگر میهمان در این مجموعه دعوت شوند. این مجموعه دارای شاخصه های متعدد المان های بومی و سنتی فارس مثل صنایع دستی، خوراکی ها و داروهای گیاهی، اماکن دیدنی و معماری های خاص استان فارس می باشد.

معاون سیمای فارس محوریت قصه های این سریال را سنت های پسندیده و رفتارهای اخلاقی دانست و گفت: در واقع قصه سریال حاوی نکات اخلاقی- رفتاری و تاکید بر سبک زندگی، آداب و رسوم وسنت های پسندیده استان فارس است.

گفتنی است: این مجموعه در استودیوهای صدا وسیمای مرکز فارس و بخشی از سکانس های آن در اماکن دیدنی و جاذبه های طبیعی فارس تولید می شود و طراحی و ساخت عروسک ها هم چنین عوامل و گویندگان همگی از هنرمندان صدا وسیمای مرکز فارس هستند که به عنوان چهره های شاخص و معروف تولیدات عروسکی در کشور شناخته شده و معتبر می باشند و در جشنواره های مختلف حائز عناوین و جوایز متعدد شده اند.

محسن خلیفه تهیه کننده، طراح کار محسن خلیفه، مهدی مقدر، مریم تاج وحمید اکبرپور، کارگردان فرزاد کشاورز، نویسنده مریم تاج، طراح دکور عبدالرضا تقی زاده، طراحی و ساخت عروسک ملیحه زحمتکش و زهرا قربانی.