جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

سریال های پاییزی "شما" مشخص شدند - صفحه محتوایی خبر

 

 

سریال های پاییزی "شما" مشخص شدند

شبکه شما سریال‌های «بام‌های مه گرفته» و «ساعت فراموشی» را برای پخش در فصل پاییز در نظر گرفته است. هوشنگ درویش‌پور و عباس رنجبر این آثار را کارگردانی کرده‌اند.

سعید تاج‌فرنیا، مدیر تامین برنامه شبکه شما درباره سریال‌های جدید این شبکه گفت: سریال بام‌های مه گرفته به کارگردانی هوشنگ درویش‌پور بعد از هفته دفاع مقدس پخش می‌شود. سریال ساعت فراموشی ساخته عباس رنجبر هم در فصل پاییز از شبکه شما پخش خواهد شد.

سریال «بام‌های مه گرفته» بر اساس فیلمنامه‌ای از توران اکبری و هوشنگ درویش‌پور ساخته شده و محمدرضا شرف‌الدین نیز تهیه‌کنندگی آن را به‌عهده داشته است. در این سریال بازیگرانی چون مهدی امینی‌خواه، منوچهر آذر، فریده دریامج، شهرزاد وجدانی، پروانه نوروزی، محمدرضا غلامی، مهدی صبایی، داوود سعیدی، فریده توکلی، نیما غلامی، سروش زیبایی، مصطفی بیگدلی و جمعی از هنرمندان استان گلستان بازی کرده‌اند. این سریال که در مرکز گلستان و به سفارش امور استان‌ها ساخته شده، داستان دختر و پسر ترکمنی را روایت می‌کند که می‌خواهند باهم ازدواج کنند، اما مخالفت پدر دختر که از گذشته با پدر پسر بر سر مساله‌ای با یکدیگر نزاع دارند، باعث می‌شود همه راه‌ها به بن‌بست برسد.

این در حالی است که حضور پیرزنی به نام خاله تاراج که به نوعی معتمد محل است و پا درمیانی او برای موافقت خانواده‌ها با این ازدواج، سرانجام پس از کشمکش‌های فراوان نتیجه می‌دهد و این ازدواج سر می‌گیرد، اما پدر دختر از آنها می‌خواهد بعد از ازدواج از آن محل بروند. زوج جوان به کرمان می‌روند و در آنجا مشغول کار می‌شوند.

alt

سریال ساعت فراموشی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عباس رنجبر تولید شده است. این مجموعه مضمونی پلیسی ـ معمایی دارد و زندگی یک قاضی را به تصویر می‌کشد که همراه با معضلات اجتماعی به بررسی پرونده‌های قضایی می‌پردازد. در این سریال امیرعلی (سعید نیکپور)، قاضی و بازپرس دادسرای جنایی اصفهان، درگیر پرونده‌ای مرموز و خطرناک می‌شود و در ادامه مواجهه او با یک شرور، زندگی‌اش را دستخوش تغییراتی می‌کند. این سریال به سفارش صدا و سیمای مرکز اصفهان ساخته شده است و در کنار نیکپور بازیگرانی چون رضا بابک (خاکزاد)، فریبا متخصص (همسر امیرعلی)، محمودرضا قدیریان (نقش طه پسر امیرعلی)، مینا نوروزی (همسر خاکزاد)، آتش تقی‌پور (عمو بایرام)، عباس شجاع (ستوان عمادی) و رسول هنرمند (رئیس دادستانی) به ایفای نقش می‌پردازند.