سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

سفر به سرزمین انارها با شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

سفر به سرزمین انارها با شما

مجموعه انیمیشن اناربانو در 26 قسمت 10 دقیقه ای به کارگردانی و تهیه کنندگی مسعود حاجی بابایی به سفارش صدا و سیمای مرکز همدان تهیه و تولید شده که از یکشنبه 24 آذرماه هر شب ساعت 21 از شبکه شما پخش می شود.  

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، تولد افسانه های جدید بر مبنای فرهنگ و ادبیات داستانی ایران، بیان مباحث تربیتی نوجوانان و ترغیب حس مسئولیت پذیری نوجوانان در جامعه با زمان قصه و افسانه از جمله دلایل اهداف تولید این مجموعه است.

در خلاصه داستان این مجموعه آماده است: در دهکده ای آن سوی ابرها در جایی بسیار متفاوت از زندگی آدم های بزرگ، آدم کوچولو ها در هفت دهکده به نام های:  انارک، اناران‌، گلنارک، انارو، انارستانك‌، انار ترش و انارشیرین‌ به خوبی و خوشی زندگی می کردند. کد خدای دهکده انارک که به سن 70 سالگی رسیده بود تصمیم داشت مثل همیشه برای خود از بین نوجوانان دستیاری انتخاب کند. اما نارجو نوه خوانده کدخدا به اشتباه فکر می کند دستیار کدخدا بعد از مدتی کدخدا می شود و می تواند به همه مردم دستور بدهد. او تمام سعی و تلاشش را به کار می بندد تا خودش را به این جایگاه برساند اما در روز جشن برداشت محصول کدخدای آبادی میر انار، نوه دیگرش ناردونه را به عنوان دستیار انتخاب می کند که این امر باعث می شود نارجو قهر کرده و به جنگل برود و در آنجا با دیوی در بند آشنا شود و باعث اذیت و آزار مردم آبادی را فراهم نماید.

بر پایه همین گزارش این انیمشن بصورت hdtv و با کیفیت بین المللی و کاملا فانتزی با فضا سازی بدیع و نو و  از نظر داستانی هم با بازنویسی و تلفیق افسانه ای ایرانی تولید شده تا جذابیت لازم برای جذب مخاطب را داشته باشد .

برخی از عوامل تولید این مجموعه عبارتند از

نویسنده: مهدی ابو هاشم / کارگردان و تهیه کننده: مسعود حاجی بابایی / ناظر کیفی: محمد علی صفورا / گرافیک و مشاور هنری: داود مقدمی / لی اوت: امین مهر افرین / گروه انیماتوری: سیمین آل علی، احسان سپهرهانی گودرزی سیمین آل علی و نگاه مجلسی و نیلوفر عبداللهی. قلمگیری : پروین عابدی / رنگامیرزی اپراتوری: مریم هنرمند ندا دهقانی الناز صفدرزاده. مونا بهمنی، سودابه حاجی بابایی، الهه معصومی و بهناز صفدر زاده/  کمپوزیت:  امین سیف و مهدی بهرام /  دستیار تهیه: فریبا بهرقم و مهنازفرخی.

alt

alt