سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۰

سلیم غفوری: تولیدات استانها رشد قابل قبولی داشته است - صفحه محتوایی خبر

 

 

سلیم غفوری: تولیدات استانها رشد قابل قبولی داشته است

سلیم غفوری: تولیدات استانها رشد قابل قبولی داشته است

 

سلیم غفوری مدیر شبکه مستند و عضو هیات انتخاب بخش برنامه های مستند بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانها درباره تاثیرات مثبت جشنواره روی بهبود کیفی آثار و معرفی و شناسایی استعدادها به ستاد خبری این جشنواره گفت: اساسا کارکرد جشنواره ها این است که فیلمسازان و هنرمندانی که تاکنون شناخته نشده اند، از این فرصت استفاده کرده و با ارائه آثار خوب و با کیفیت شناخته شوند. 

وي افزود: شناخته شدن آنها نیز می تواند حمایت از تولیدات بعدی شان را در بر داشته باشد و از این رو کیفیت آثارشان ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: کارکرد دیگر جشنواره این است که سیاست گذاران جشنواره با الگو دهی به سایر هنرمندان در بحث موضوعات وفرم تولیدات بتوانند استانداردها را معرفی کنند که سایر فیلمسازان بر اساس آن استانداردها آثارشان را تولید کنند و باعث رشد فرمی و کیفی آثار شود.

غفوری همچنین درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده به جشنواره هم توضیح داد: در این جشنواره هم مثل جشنواره های دیگر  آثار خوب و با کیفیت وجود داشت و هم آثار متوسط و گاهی هم آثار ضعیف و از این نظر آثار در درجه یکسانی قرار نداشتند. البته این اتفاق مختص این جشنواره نیست و در همه جشنواره ها این اتفاق می افتد و آثار در سطح کیفی متفاوتی قرار دارند. اما به طور کلی به نظر من آثار در حد خوب و ارزشمندی بود و به عقیده من تولیدات استان ها رشد قابل تاملی داشته است و همین موضوع جای خوشحالی دارد.