سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سهرورد زیر چتر دیجیتال رفت - صفحه محتوایی خبر

 

 

سهرورد زیر چتر دیجیتال رفت

درمراسم افتتاح اين سامانه مدير کل صدا و سيماي مرکز زنجان گفت: در حالي که دشمن از طريق شبکه هاي ماهواره اخلاق و دين مردم را نشانه گرفته وظيفه رسانه ملي صيانت از مرز هاي عقيدتي و فکری مردم کشور است .

 آقای صفري افزود: با راه اندازي سامانه ديجيتال شهرستان خدابنده اهالي شهرهاي سهرورد، کرسف، گرماب و روستاهاي اطراف با جمعيتي حدود 60 هزار نفر مي توانند برنامه هاي 20 شبکه تلويزيوني و 16 شبکه راديويي را با استفاده از گيرنده هاي ديجيتال دريافت کنند .

وي اضافه کرد: براي راه اندازي اين سامانه 600 مييليون تومان از اعتبارات ملي و استاني هزينه شده است. به گفته صفري پوشش تلويزيوني ديجيتال در سطح استان با راه انداي اين سامانه به 87 درصد جمعيت استان رسيد.

مديرکل صداوسيماي مرکز زنجان با اعلام این موضوع که سیاست کل سازمان صدا و سیما جایگزینی سیگنال رسانی دیجیتال به جای آنالوگ است اضافه کرد، طبق برنامه ریزی صورت گرفته صدا و سیما به مرور در مناطقی که سیگنال رسانی دیجیتال به ثبات و پایداری و ضریب نفوذ قابل قبولی رسیده باشد با اطلاع رسانی قبلی و با برنامه ریزی دقیق مرحله به مرحله اقدام به خاموش کردن فرستنده های آنالوگ خواهد کرد چون پشتیبانی سیگنال رسانی آنالوگ و دیجیتال به طور موازی هزینه های زیادی به سازمان تحمیل می کند.

alt

وی از مردم استان خواست نسبت به تهیه دستگاه گیرنده دیجیتال اقدام نموده و در اجرای این اقدام مهم ملی صدا و سیما را یاری رساند.

فرماندار شهرستان خدابنده هم در مراسم افتتاح سامانه دیجیتال این شهرستان ظرفیت تولید برنامه های متنوع در شهرستان خدابنده را به دلیل وجود ظرفیت های مذهبی، فرهنگی، گردشگری و کشاورزی بسیار بالا دانست و ضمن تشکر از مدیر کل و کارکنان صدا و سیمای مرکز زنجان خواست در معرفی ظرفیت های بالای این شهرستان در سطح ملی مساعدت بیشتری نمایند.

آقای یوسفی افتتاح دفتر خبری در این شهرستان را یک اقدام مورد نیاز و جدی دانسته و گفت با این دو اقدام مناسب صدا و سیما تحول چشمگیری در حوزه های مختلف شهرستان خدابنده شاهد خواهیم بود.

همچنين امروز دفتر خبري شهرستان خدابنده با حضور مدير کل صدا و سيماي مرکز زنجان و مسئولان محلي افتتاح شد.