سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

سومین فرستنده تلویزیونی پر قدرت ایستگاه نخجیر ایلام به بهره برداری رسید - صفحه محتوایی خبر

 

 

سومین فرستنده تلویزیونی پر قدرت ایستگاه نخجیر ایلام به بهره برداری رسید

سومین فرستنده تلویزیونی پر قدرت ایستگاه نخجیر ایلام به بهره برداری رسید

 

در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و مسئولان محلی، بهره برداری از فرستنده پرقدرت 3 کیلو وات ( تی اس تری) دیجیتال ایستگاه شهید کریمی ( نخجیر) آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز ایلام ؛ با بهره برداری از این فرستنده پر قدرت ، مناطق مرزی همجوار با استان ایلام در کشور عراق از پوشش شبکه های دیجیتال (HD) ، العالم، الکوثر، ای فیلم عربی و پرس تی وی برخوردار می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در مراسم بهره برداری از فرستنده پر قدرت شهید کریمی ( نخجیر) توسعه شبکه های تلویزیونی دیجیتال را در صدور انقلاب اسلامی در دنیا تاثیر گذار دانست و گفت: مشترکات فرهنگی دو کشور مردم مناطق مرزی ایران و عراق در نوار غربی کشور با ایجاد شبکه های تلویزیونی که اهداف نظام و امام (ره) را گسترش می دهد تقویت خواهد شد.

شیروی مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام هم درمراسم  بهره برداری از سومین فرستنده پرقدرت ایستگاه نخجیر گفت: علاوه بر استان های نوار مرزی همجوار با استان ایلام در کشور عراق، مردم بخش مرکزی شهرستان های مهران و بخش صالح آباد و بخش هایی از ملکشاهی و ایلام نیز از نعمت شبکه های دیجیتال (HD) برون مرزی برخوردار می شوند.

وی افزود : برای بهره برداری از فرستنده پر قدرت 3 کیلو وات تی اس تری دیجیتال ایستگاه شهید کریمی 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی  هزینه شده است.

کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام هم در این مراسم گفت: با بهره برداری از فرستنده های دیجیتال در استان ، افکار و اندیشه های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به شیوه ای خلاقانه برای مردم مناطق مرزی در کشورهای همسایه به ویژه عراق بازگو خواهد شد.

  سردار حسینی فرمانده سپاه امیرالمومنین استان نیز در مراسم افتتاح فرستنده پر قدرت شهید کریمی با قدردانی از تلاش کارکنان رسانه استانی در گسترش شبکه های دیجیتال گفت: امروز صدا و سیما به یک دانشگاه فرهنگی تبدیل شده و در خارج از کشور اهداف انقلاب اسلامی با تلاش رسانه ملی در سطح گسترده ای تبیین و منتشر شده است.