سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

سوگواره های صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری همزمان با ماه محرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

سوگواره های صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری همزمان با ماه محرم

سوگواره های صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری همزمان با ماه محرم

 

مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری از تهیه و پخش ويژه برنامه های متنوعی همزمان با ماه محرم در شبكه های استاني سیما و صداي این مركز خبر داد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مركز چهارمحال و بختياري: آقای عظیمی با اشاره به تولیدات سیمای جهان بین همزمان با ماه محرم گفت: ویژه برنامه «شهر عشق» با هدف بررسی زندگي و سيره امام حسین(ع) و یاران با وفایش، معرفی و ترویج فرهنگ عاشورایی، تبیین فلسفه و اهداف قیام این امام همام، بررسی ریشه ها، علل و پیامدهای واقعه کربلا، نقش و اثرگذاری بصیرت در حماسه عاشورا، جایگاه امام در ترویح دینداری و ولایتمداری و فضیلت امر به معروف و نهی از منکر تولید و پخش می شود.

وی افزود: این برنامه با به تصویرکشیدن مراسم و آئین های عزاداری مردم استان در ایام سوگواری ماه محرم و در بخش های مداحی و مرثیه سرایی، معرفی پیرغلامان حسینی، میان برنامه های مذهبی، پیامک و کارشناس مذهبی به تهیه کنندگی و کارگردانی بیژن علی بابایی و با اجرای احمد باقری از اول ماه محرم در12 برنامه، هر شب ساعت 21 به مدت 60 دقیقه به صورت زنده از شبکه استانی پخش می شود.

مدیرکل مرکز همچنین به تولید برنامه «آئینه باشیم» همزمان با دهه محرم و هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر با بررسی مهمترین تأثیرات و اهمیت این فریضه مهم و با بهره گیری از نظرات کارشناسان مجرب اشاره و خاطر نشان کرد: در این برنامه به تبیین اهمیت این فریضه مهم پرداخته می شود و به تهیه کنندگی و کارگردانی هوشنگ رحیمی در 15 برنامه تولید و از دهه اول محرم هر روز ساعت19 به روی آنتن می رود.

آقای عظیمی پخش زنده مراسم شیرخوارگان حسینی همزمان با اولین جمعه ماه محرم از مصلای امام خمینی شهرکرد و همچنین پخش مستقیم ویژه برنامه «احلی من العسل» همزمان با ششم محرم به مناسبت روز قاسم ابن حسن(ع) که آئین عزاداری نوجوانان عاشورایی استان است را از دیگر برنامه های سیمای جهان بین در دهه اول ماه محرم عنوان کرد.

وی در ادامه به تولید و پخش ويژه برنامه «اينجا كربلاست» در شبكه استاني صداي مركز چهارمحال و بختياري اشاره و خاطرنشان کرد: این برنامه با هدف زنده نگه داشتن قیام خونین کربلا، به بررسی اهمیت ترویج فرهنگ عاشورا و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت، تبیین حماسه حسینی و بررسی درس ها و عبرت های عاشورا می پردازد.

مدیرکل مرکز افزود: این برنامه در بخش های متنوع از جمله معرفی یاران امام حسین(ع)، عبرت های عاشورا، شرح «گنجینه اسرار» عمان سامانی و آوازخوانی بخش هایی از این اثر، گزیده ای از فیلم ها و سریال های مناسبتی ماه محرم، شعرخوانی شاعران هم استانی، گزارش همکاران افتخاری از هیئات مذهبی نقاط مختلف استان، نمایش، مداحی و گفتار موضوعی به تبيين ابعاد قيام امام حسين(ع) مي پردازد.

به گفته آقای عظیمی برنامه «اينجا كربلاست» از اول ماه محرم به مدت یازده روز به تهيه كنندگي مهشید موسویان و نایب صالحی و گویندگی فرزین مظفری و زهرا اسماعیلی هر روز از ساعت18 تا لحظات اذان مغرب از راديو جهان بین پخش مي شود.

وی ایجاد صفحه ویژه در وب سایت مرکز، بارگذاری کنداکتور ویژه در تلویزیون اینترنتی، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه، پخش زنده مراسم عزاداری در فضای مجازی، تولید پادکست، پوستر، اینفوگراف و ویدئو، استفاده از ظرفیت آرشیو و تولیدات کوتاه مناسب، بارگذاری محتوای تولید و تأمین شده در کلیه بسترهای فضای مجازی، برگزاری مسابقات مختلف مردمی و اطلاع رسانی و نقش مکمل صدا و سیما در فضای مجازی با معرفی برنامه و بارگذاری تولیدات ویژه را از اقدامات و برنامه های معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان همزمان با ماه محرم برشمرد.