جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

سوگواری برای حاج قاسم در قاب شبکه‌های استانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

سوگواری برای حاج قاسم در قاب شبکه‌های استانی


تمام برنامه‌های عزاداری به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، توسط شبکه‌های استانی صدا و سیما به صورت کامل پوشش داده می‌شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، خبر به شهادت رسیدن حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ملت ایران و بسیاری از مردم در اقصی نقاط جهان را در بهت و اندوه فرو برد، اقدامی جنایتکارانه که توسط متجاوزان آمریکایی در بغداد و به دستور مستقیم رئیس جمهور ایالات متحده صورت گرفت و بار دیگر خوی وحشی‌گری و استکباری آمریکای جهان‌خوار را آشکار کرد.
مردم ایران در شهرها و روستاهای مختلف به محض شنیدن این خبر، به صورت خودجوش تجمعاتی را با محوریت اماکن مذهبی از جمله مساجد و بقاع متبرکه ترتیب دادند و از جای جای کشور، بانگ عزا و ماتم برخاست چرا که این ملت قدرشناس و قدردان سردار سپاهشان بودند، مردی که برای اسلام و ایران می‌جنگید و خواب را از چشم دشمنان ربوده بود.
شبکه‌های استانی صدا و سیما نیز همگام و همراه با مردم چهارگوشه ایران در این سیل خروشان، به انعکاس گسترده مراسم سوگواری پرداختند و علاوه بر این اخبار پیرامون شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و بیانیه‌های صادر شده از سوی افراد و گروه‌های مختلف را نیز در بخش‌های مختلف خبری به اطلاع مخاطبان خود رساندند.
ارسال تصاویرعزاداری مردمی در شهرها و روستاهای مختلف برای پخش در شبکه‌های سراسری، دیگر اقدامی بود که مراکز استانی صدا و سیما نسبت به انجام آن از نخستین ساعات برگزاری مراسم همت گماردند تا جهانیان از این قاب ملی، کینه و نفرت مردمی را شاهد باشند که نسبت به استکبار جهانی اعلام انزجار می‌کنند.
مراکز قم و مشهد با توجه به برگزاری مراسم باشکوه عزاداری در حرم‌های مطهر حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) و فاطمه معصومه(س)، تصاویر این اجتماع عظیم مردمی را به صورت منظم مخابره کردند و صدا و سیمای مرکز کرمان هم با توجه به اینکه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در این شهر متولد شده، به صورت ویژه اقدام به پوشش مراسم و تجمعات مردمی در محکومیت اقدام تروریستی آمریکا کرد.
از دیگر مراکز فعال در این زمینه می‌توان به صدا و سیمای اصفهان و آذربایجان شرقی اشاره کرد هر چند همه مراکز استانی رسانه ملی، در پوشش اخبار و برنامه‌های مربوط به تجمعات و سوگواری‌ها، به صورت حرفه‌ای وارد میدان شده و به عنوان مرجع خبری و رسانه‌ای، عملکردی قابل قبول داشته‌اند.
همچنین با توجه به برگزاری مراسم تشییع و وداع با پیکر مطهر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در شهرهای اهواز، مشهد و قم، صدا و سیمای این سه مرکز تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده‌اند و با استقرار تیم‌های سیار، پخش زنده مراسم از شبکه‌های استانی و سراسری را در دستور کار قرار داده‌اند؛ گزارشگران این شبکه‌ها نیز آماده هستند تا در حین مراسم، گزارش‌هایی شامل گفت‌وگو با عزاداران را به صورت زنده یا تولیدی روانه آنتن کنند البته تولید گزارش‌های مردمی درباره این اقدام خصمانه آمریکا و مصاحبه با شهروندان پیرامون شخصیت و جایگاه شهید سلیمانی هم از دیروز توسط همه مراکز صدا و سیما شروع شده و این گزارش‌ها در فواصل زمانی مختلف روی آنتن می‌روند.