سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

سیمای خراسان رضوی صاحب پنگول شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

سیمای خراسان رضوی صاحب پنگول شد

سریال داستانی عروسکی قندک و خانم جان در 26 قسمت 20 دقیقه ای در سیمای خراسان رضوی تهیه شده  است.

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، داستان این مجموعه در باره مادر بزرگ و نوه اش قندک است که از روستا به شهر برمی گردند و در یک مجتمع آپارتمانی همسایه آقا و خانم توانا می شوند. این خانواده دو فرزند پسر و دختر به نام، نامی و نازی دارند. یک گربه (پنگول) نیز به طور پنهانی با اسباب و اثاثیه مادربزرگ همراه آنها به شهر می آید. دو گلدان (عروسک) نیز در خانه مادربزرگ هستند که در روایت قصه ها کمک می کنند. عمده ماجراها بین قندک، نامی، نازی و پنگول می گذرد که بزرگترها را نیز وارد ماجرا می کند.

مجید جلیل زاده تهیه کننده این سریال عروسکی معتقد است: زندگی در عصر مدرن ویژگی هایی را از انسان طلب می کند که بهتر است انسان ها آنها را از کودکی بیاموزند تا در وجودشان نهادینه شود تا هم خود و هم اعضای جامعه بهتر بتوانند زندگی اجتماعی و مسالمت آمیزی داشته باشند.

alt

مجموعه با هدف ترویج فرهنگ صحیح آپارتمان نشینی، احترام به قوانین شهرنشینی، ترویج ادب اجتماعی، مقابله با صفات ناپسند، تأکید بر ادب و احترام در محیط خانواده، رعایت حقوق دیگران و هم سالان، مقابله با نا درستی ها و نشان دادن حسن و قبح این اعمال تولید می شود.

وی همچنین اضافه می کند، ارتباط بین دو نسل متفاوت مانند مادربزرگ و نوه علاوه بر داشتن دورنمایه دراماتیکی، می تواند بستر مناسبی برای آموزش پیام به خردسالان باشد.

تهیه کننده این مجموعه  تولید این سریال عروسکی را به سفارش شبکه استانی صدا  وسیمای خراسان رضوی و مدت زمان تحقیق و نگارش فیلمنامه را حدود یک سال  با پیش تولید حدود 2 ماه بیان کرد.

جلیل زاده در خصوص لوکیشن های این مجموعه می گوید؛ 60 درصد کار داخل استودیوها که شامل سه دکور منزل مادربزرگ، منزل خانواده توانا و سوپر آقا کامران است، صورت گرفته و 40 درصد کار خارج از استودیو ها شامل فضای خارج از منزل یک مجتمع آپارتمانی مانند فضای سبز، آسانسور، راه پله، انباری و ... و همچنین تعدادی لوکیشن های فرعی مانند فضای عمومی شهر، مطب دکتر، بانک و ... تصویربرداری در این مکان ها صورت گرفته است.

عوامل دیکر این سریال عروسکی عبارتند از:

کارگردان: جواد علیزاده؛ مدیرنور و تصویربرداری: ابراهیم رجبیان؛ صدابردار: حسین شهسوارپور؛ تصویربردار دوم: علی خیابانی تنها؛ دستیار تهیه: حمیده طباطبایی؛ دستیار کارگردان: سمیرا سلطانی؛ منشی صحنه: سمانه سلطانی؛ عروسک ساز: فرشته ابراهیمی؛ دستیاران صدا و تصویر: احمد محمدی و مهدی بهلول؛ موسیقی: مجید صانعی؛تدوین گر: علی میرزائی؛ طراح صحنه و دکور: سمیه منجم. بازیگران: فاطمه جالینوس، کیوان صباغ، مرجان علوی، محمد تقی نژاد؛ مدیر عروسک گردانی: محترم رضایی؛ عروسک گردانان: مائده آریا نوش، ملیحه هوشیار، اکرم حکم آبادی، زهرا زواری و زینب رضایی؛ دستیار صحنه: هانیه نوروزی؛ صداپیشه: سمانه خوش نیت، نرگس پناهی، زهرا نادشکی، آزاده گودرزی، سپیده مرویان، جواد رحیم زاده؛ خدمات: علی جوکار.

alt