سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

سیمای زن در قاب هامون نقش می بندد - صفحه محتوایی خبر

 

 

سیمای زن در قاب هامون نقش می بندد


مستند زن در آیینه زندگی به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی نجارپیشه در صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان به مدت 40 دقیقه تهیه و تولید می شود.

نجار پیشه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: دیار سیستان و بلوچستان از جمله مناطقی ست که زنان کوشا و زحمت کش جهت داشتن زندگی و روزگاری آرام، درعرصه های مختلف، حضوری فعال دارند .

وی افزود: در این منطقه زنان دوشادوش مردان و همراه آنان درکارها و فعالیت های مختلف اجتماعی، اقتصادی و هنری فعال می باشند برخی از آنان دارای هنرهای خاص و منحصر بفردند.

وی با بیان این اینکه هدف اصلی این مستند نشان دادن نوع زندگی و شیوه های کار و تلاش زنان استان سیستان و بلوچستان است ادامه داد: فیلم مستند زن در آیینه زندگی تلاش دارد تا نگاهی به زندگی این قشر فعال از جامعه داشته باشد.

نجارپیشه با اشاره به اینکه زمان پیش تولید و تصویربرداری این مستند 6 ماه طول کشیده است تصریح کرد:  تدوین این مستند مدتی است به پایان رسیده و پس از گذراندن مراحل پایانی به زود آماده پخش خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مستند زن در آیینه زندگی دارای ریتمی عادی و خطی است، اما تلاش شده زنان در عرصه های مختلف، بخصوص بومی محلی به شکل مناسبی به تصویر کشیده شود. 

عوامل دیگر این مستند عبارتند از:

تصویربرداران: مهدی نجارپیشه – رحیم  رضائی زاده / تدوین: محمد  میرمحقق: عباسعلی حداد / نویسنده: حسینعلی  شاهی / گوینده: حامد  عنایت، وحیده  نوکندی

alt

alt