جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

سین دهم مهمان عشایر می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

سین دهم مهمان عشایر می شود


تله فیلم سین دهم به تهیه کنندگی و کارگردانی سید اشرف طباطبایی در صدا و سیمای مرکز فارس تهیه و تولید می شود.

طباطبایی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: نشان دادن فرهنگ و آداب و رسوم مردم شیراز و عشایر بویر احمد و تعامل فرهنگی بین دو قشر که سالیان سال و در طول تاریخ در کنار هم زندگی کردند و هم چنین نشان دادن وحدت و همدلی و هم زیستی بین دو قشر از جمله اهداف تولید این تله فیلم است.

وی در خصوص داستان این تله فیلم گفت: خانواده ی مجید مسروری که یک خانواده ی شیرازی هستند برای گذراندن تعطیلات نوروز و شرکت در عروسی یک خانواده عشایری به دعوت اقوام به روستا می روند حضور یک خانواده شهری در میان ایل و نوع تفاوت و نگرش آنها به طبیعت باعث یک سری اتفاقاتی می شود که ماجرای فیلم را جذاب و دیدنی می کند

وی ادامه داد: درسین دهم خانواده همان خانواده سین هشتم هستند که در ایام نوروز به سفر می روند با این تفاوت که در سین هشتم مقصد به سمت تهران و یک جامعه شهری بود ولی در این تله فیلم خانواده به سمت کوه و دشت و روستا  سفر می کنند با سنت و فرهنگ  مردم منطقه آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه پیش تولید این تله فیلم در خردادماه سال جاری آغاز شد و تصویربرداری آن در حال حاضر شروع شده است گفت: پیش بینی می شود پس از پایان تصویربرداری و مراحل تصویربرداری تله فیلم پایان مردادماه سال جاری آماده پخش خواهد شد.

طباطبایی در خصوص ویژگی های این تله فیلم اظهار داشت: برخورد بسیار صادقانه با زندگی معمول مردم  و بدور از هر گونه نمایش و خلق رفتارهای نمایشی غیر قابل باور و آنچه که اتفاق میافتد نشان دادن رفتار شهری و روستایی و موقعیت های بسیار دیدنی که تماشاچی را با خودش همراه می کند از جمله ویژگی های این تله فیلم محسوب می شود ضمن اینکه فیلم دارای یک قصه درام است و قصه خودش کشش برای دیدن ایجاد می کند موقعیت های مختلفی در داستان اتفاق می افتد که خود باعث جذب مخاطب می شود.

گفتنی است در این تله فیلم ایمان افشاریان، سارا کریمی، سوده شرحی،  محبوبه یزدانی، مسعود شریف، حلما زهتاب زاده، محمد اهالی بازیگران شیرازی و اردشیر کیانی، قربان علی موسوی، سرمست آتش پنجه بازیگران یاسوجی به ایفای نقش می پردازند.

عوامل تولید این تله فیلم عبارتند از: 

نویسنده: ایمان افشاریان / مدیرتولید: منصور امامی / مدیرتصویربرداری: سینا کرمانی/ صدابردار: علیرضا  نوین نژاد / طراح صحنه و لباس: محمد هادی فدوی .

alt

alt