سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۰

سیگنال های دیجیتال به نهبندان رسید - صفحه محتوایی خبر

 

 

سیگنال های دیجیتال به نهبندان رسید

فرستنده متوسط قدرت دیجیتال شهرستان نهبندان و تعدادی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی، با راه اندازی ایستگاه علی آباد نهبندان که طی مراسمی با حضور استاندار، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی و تنی چند از مسئولین محلی در روز دوشنبه 14مرداد ماه برگزار شد، هم استانی های ساکن در شهرستان نهبندان و تعدادی از روستا های بخش مرکزی این شهرستان با جمعیت حدود 21 هزار نفر از شبکه های دیجیتال بهره مند می شوند.

بنا بر این گزارش، جمعیت تحت پوشش شبکه های دیجیتال استان به 58/5 درصد افزایش می یابد.

اعتبار هزینه شده برای راه اندازی این فرستنده حدود 5/5 میلیارد ریال است.

ثقفی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی از راه اندازی 3 ایستگاه فرستنده دیجیتال در شهرستان های سربیشه، درمیان و حاجی آباد تا پایان سال خبر داد و گفت: با افتتاح این ایستگاه ها جمعیت بهره مند از شبکه های دیجیتال به 80 درصد خواهد رسید.

همچنین سامانه ارسال تصاویر، صوت و اخبار مکتوب از طریق اینترنت با عنوان اف تی پی در شهرستان نهبندان با هزینه حدود 38 میلیون تومان به بهره برداری رسید. با راه اندازی این سامانه تصاویر، صوت و اخبار مکتوب در کمترین زمان ممکن به واحد اطلاعات و اخبار صدا وسیمای خراسان جنوبی ارسال می شود.

لازم به ذکر است این طرح به صورت آزمایشی در شهرستان های طبس، قاین، نهبندان، زیرکوه و بشرویه نیز با هزینه 600 میلیون تومان راه اندازی شده است.

alt

alt