جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

شبکه‌های استانی در سوگ یاس نبوی/ پخش ۹ هزار دقیقه ویژه برنامه تلویزیونی - صفحه محتوایی خبر

 

 

شبکه‌های استانی در سوگ یاس نبوی/ پخش ۹ هزار دقیقه ویژه برنامه تلویزیونی

شبکه‌های استانی در سوگ یاس نبوی/ پخش ۹ هزار دقیقه ویژه برنامه تلویزیونی


سیمای مراکز استان‌ها برنامه‌های مختلفی را با مدت زمان ۹ هزار دقیقه و به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) روی آنتن می‌برند.
به گزارش روابط معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، سیمای مراکز استان‌ها همچون سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی در ارتباط با موضوع شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیهما) تدارک دیده‌اند.
امسال و با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت این مهم در اولویت برنامه‌های عزاداری قرار گرفته و بر همین اساس بسیاری از این مراسم در قالب برنامه‌های ترکیبی روتین مراکز همانند برنامه‌های صبحگاهی، خانواده، شبانگاهی، کودک و نوجوان روی آنتن شبکه‌های سراسری و استانی می‌روند.
استودیوهای سوگواری، پوشش مراسم با رعایت پروتکل‏های بهداشتی، دعوت از کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه در ویژه برنامه‌ها از مهمترین این برنامه‌ها به شمار می‌روند و سیمای مراکز با عناوینی همچون فراق ستاره، کلام معرفت، در سوگ یاس، روضه خانگی، دیدار نامه، کرانه نور، اشک سرخ، بانوی بی نشان، گوهر دریا، مشکات، عطر یاس، هوای حرم، کثر هدایت و اجتماع مردمی فاطمیون تدارک وسیعی برای سالروز شهادت حضرت زهرا(س) دیده‌اند.
به صورت کلی در قالب 700 برنامه با مدت زمان 8940  دقیقه برنامه از سیمای مراکز و با محوریت سیره و شخصیت حضرت فاطمه(س) پخش می‌شود همچنین ارتباط با شبکه‌های سراسری همچون شبکه شما هم در دستور کار قرار دارد.
از مهمترین محورهایی که در این برنامه‌ها به آن پرداخته می‌شود می‌توان به ذکر فضائل حضرت زهرا(س)، بررسی تاثیر توسل به حضرت در امور جاری زندگی، گفت‌وگو با همسران شهدای مدافع حرم با عنوان سیره فاطمی در زندگی خانوادگی، سیره حضرت زهرا(س) در جایگاه پشتیبانی از ولایت و امامت و اهمیت دادن به مسئله عفاف و حجاب، الگوبرداری از شخصیت آن حضرت، سبک زندگی فاطمی، شعرخوانی آیینی، مداحی و سخنرانی اساتید حوزوی، ارتباط با بقاع متبرکه، تربیت معنوی و الگوبرداری دختران و زنان از فرهنگ فاطمی و همچنین بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ایام فاطمیه و مقام والای حضرت زهرا(س) اشاره کرد.