سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

شبکه استانی آفتاب به پوشش 99 درصد دیجیتال دست یافت - صفحه محتوایی خبر

 

 

شبکه استانی آفتاب به پوشش 99 درصد دیجیتال دست یافت

شبکه استانی آفتاب به پوشش 99 درصد دیجیتال دست یافت

 

 به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی در این مراسم دکتر علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملّی استان مرکزی را  به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور ، مهد مفاخر و بزرگان مذهبی ، علمی و فرهنگی دانست و با مقایسه شرایط گذشته کشوربا امروز و ضمن برشمردن پیشرفتهای گسترده کشور که به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری جوانان کشورصورت گرفته گفت:  «امروز پیچیده ترین و پیشرفته ترین تجهیزات فنی در حوزه رسانه در سطح بالاترین استانداردهای جهانی به دست توانمند متخصصان داخلی ساخته و به بهره برداری رسیده است در حالی است که کشور ما در تحریم است و این دستاوردها به همت جوانان  این مرز وبوم حاصل شده است»

دکتر علیدادی افزود :«هرجا با روحیه جهادی و انقلابی عمل کرده ایم به نتیجه رسیده ایم و نتیجه این روحیه جهادی اعتقاد به جوانان این مرز وبوم این است که  تقریبا در تمام بخش های صدا و تصویر به خودکفایی رسیده ایم که به باور بسیاری از کشورها یک معجزه اتفاق افتاده است».

 معاون توسعه و فناوری رسانه ملی گفت: « میانگین پوشش  دیجیتال فرستنده ها در کشوررا ۹۱درصد است در صورتی که در استان مرکزی این میزان به ۹۹درصد رسیده است که نشان از تلاش بی وقفه همکاران فنی این مرکز می باشد».

 وی خاطر نشان کرد:«در استان مرکزی در کمتر از شش ماه ۳۰ فرستنده دیجیتال به بهره برداری رسیده است و این جای تقدیر و تشکر دارد و برای 1درصد باقی مانده هم برنامه ریزی می شود تا این امر محقق شود .

دکتر علیدادی ساخت فرستنده های تولید داخل را بسیار با کیفیت خواند و افزود: « این نشان از اعتماد به دانش ایرانی و خودباوری است و اگر قرار بود به توانمندی های داخلی توجه نکنیم امروز به چنین نتیجه مطلوبی نمی رسیدیم».

 دکتر آذردشتی مدیر کل صداو سیمای استان مرکزی  ضمن خوشامد گویی به میهمانان وضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و ارائه توضیحاتی در خصوص طرح هایی که امروز افتتاح می شود گفت:« امروز با بهره برداری از 35 ایستگاه فرستنده در مناطق مختلف ،  پوشش شبکه های  دیجیتال در استان مرکزی به ۹۹درصد رسید.

 مقدسی نماینده مردم استان درمجلس شورای اسلامی درمراسم افتتاح طرح های شبکه آفتاب گفت:« سرزمین آفتاب و استان امام خمینی (ره) زادگاه بزرگان ومفاخر است و باید در برنامه های صداوسیمای از این ظرفیت استفاده شود».

ایشان در ادامه ارتقا کیفیت برنامه ها همطراز با کمیت ها را خواستار شدند و بر استفاده بیشتر از ظرفیت هنرمندان استانی تاکید کردند.