جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

شبکه استانی جهان بین همراه لحظات معنوی روزه داران - صفحه محتوایی خبر

 

 

شبکه استانی جهان بین همراه لحظات معنوی روزه داران

شبکه استانی جهان بین همراه لحظات معنوی روزه داران

 

صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با ویژه برنامه های متنوعی با هدف ایجاد نشاط معنوی، به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها: همزمان با ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی در رسانه استانی تولید و پخش می شود که از آن جمله می توان به برنامه «در آستان آسمان» ویژه برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان از تولیدات سیمای جهان بین اشاره کرد که در بخش های ادعیه سحر، قرآن، مباحث کارشناسی احکام، کارشناس موضوعات اخلاقی، نکات روزه داری، اذان، تعقیبات نماز و دعای روز به تهیه کنندگی طیبه اسماعیلی و اجرای جمال خدابخشی به منظور ایجاد شور و نشاط در لحظات معنوی سحر، به مدت 60 دقیقه با هم استانی ها همراه می شود.

«ماه عاشقی» هم عنوان ویژه برنامه تلویزیونی افطارهای ماه مبارک رمضان است که با بخش های متنوعی از جمله عاشقان بهشت، معرفی آداب و رسوم مردم استان در این ماه مبارک، مباحث کارشناسی مذهبی، گزارش از افرادی که هنگام افطار در محل کار حضور دارند، حدیث، مناجات و ادعیه روزهای ماه رمضان، قرآن، اذان و نیایش از سیمای جهان بین پخش می شود.

برنامه «ماه عاشقی» به تهیه کنندگی شهره احمدپور و اجرای احمد باقری هر شب هنگام لحظات معنوی افطار به مدت60 دقیقه به استقبال اذان مغرب ، نیایش و افطار می رود.

در ماه مبارک رمضان امسال مراسم جزءخوانی قرآن کریم به دلیل شیوع ویروس کرونا، طبق روال سال های قبل برگزار نمی شود و مراسم جزءخوانی سال گذشته از ساعت 18 به مدت60 دقیقه پخش خواهد شد.

معاونت صدای مرکز چهارمحال و بختیاری هم در ماه میهمانی خدا با ویژه برنامه های متنوعی به استقبال ماه مبارک رمضان می رود، «گلبنگ» برنامه سحرگاهی رادیو جهان بین است که با هدف تبیین فیوضات سحرهای ماه مبارک رمضان و ایجاد لحظاتی معنوی و نشاط انگیز برای سحرخیزان، به تهیه کنندگی کبری حیدری و گویندگی حامد ایرج پور به مدت 90 دقیقه با روزه داران سحرخیز همراه می شود.

معرفی شخصیت های دینی، سخنان پندآموز بزرگان، گفتگو با حافظان و قاریان قرآن، معرفی مساجد استان، شرح دعای سحر، ارائه مباحث کارشناسی اخلاقی و معارفی، تواشیح و سحرخوانی بخش های این برنامه را تشکیل می دهند.

برنامه «سفره آسمانی» نیز با بخش های متنوع، در ماه مبارک رمضان، در استقبال از لحظات افطار به تهیه کنندگی مهشید موسویان و کبری موسوی و گویندگی عقیل عباسی و مرضیه رفیعی از  رادیوجهان بین پخش می شود.

این برنامه در بخش های گزارش، نمایش، مطالب مرتبط با کرونا و تغذیه در ماه مبارک رمضان، بهار صالحان و معرفی خیرین، مدافعین سلامت، موسیقی و سرود متناسب با حال و هوای ماه مبارک رمضان، مسابقه، پیامک، گفتگو با فعالان قرآنی و پاسخگویی به سؤالات و احکام شرعی همزمان با افطارهای ماه مبارک رمضان به مدت 90 دقیقه، لحظاتی با نشاط همراه با حس معنویت را برای شنوندگان و روزه داران هم استانی فراهم می کند.

معاونت خبر صدا و سیمای استان هم برای استقبال از ماه میهمانی خدا تدارک گسترده ای دیده است که تولید 22 گزارش خبری تلویزیونی و رادیویی با موضوع آماده شدن مردم برای ماه رمضان وحلول ماه مبارک، تهیه یازده گزارش رادیویی و پرداختن به خبرها و موضوعات مرتبط در سه بخش خبری تلویزیونی و دو بخش رادیویی از برنامه های پیش بینی شده برای ماه نزول قرآن است.

تولید 18گزارش موضوعی با رویکرد ماه مبارک رمضان، حضور قرآن کریم در زندگی انسان و درک مفاهیم قرآنی، آداب و رسوم مردم مناطق مختلف استان با محوریت گزارش های خبرنگاران آزاد شهرستان ها، بهره گیری از ویژگی های معنوی این ماه در عرصه های جهش تولید و آبادانی استان  و درج اخبار متناسب با رویدادهای ماه رمضان در سایت و پیام رسان های خبرگزاری صدا و سیما از دیگر برنامه های پیش بینی شده معاونت خبر رسانه استانی همزمان با ماه مبارک رمضان است.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان هم با تولید آثار متناسب با ماه مبارک رمضان با مخاطبان خود همراه می شود و سعی در انتقال پیام های با محتوا و اثربخش دارد.

تولید و انتشار پوستر، اینفوگرافیک و عکس نوشت با موضوع مناسبت ها، اعمال و آداب و رسوم ماه مبارک رمضان، ادعیه و مناسبت ها، تولید فیلم کوتاه، وله و پادکست با موضوع ماه مبارک رمضان و مناسبت های این ماه، معرفی برنامه های رادیویی و تلویزیونی در فضای مجازی، فراخوان و برگزاری مسابقه به صورت روزانه، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز، برگزاری پویش و جریان سازی در شبکه های اجتماعی متناسب با مناسبت های ماه مبارک رمضان، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه و بهره گیری از ظرفیت پیام رسان ها از جمله اقدامات در نظر گرفته شده این معاونت به مناسبت ماه مبارک رمضان است.