جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

شبکه دنا به عطر ماه مبارک رمضان آغشته می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

شبکه دنا به عطر ماه مبارک رمضان آغشته می شود

شبکه دنا به عطر ماه مبارک رمضان آغشته می شود


مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه از تدارک ویژه شبکه استانی دنا از تولید برنامه‌های ویژه سحر و افطار  در ماه مبارک رمضان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، رئوف، درباره اهمیت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مبارک رمضان از راه رسیده و همه آفریده‌های خدا به ضیافت عشق معبود دعوت می‌شوند در این ره توشه هر انکه آنچه لایق است دعوت صاحب خانه را لبیک می‌گوید تا میزبان خوبی برای این ماه الهی باشد.
مدیرکل شبکه استانی دنا اظهار داشت: صدا وسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در نظر دارد ویژه برنامه‌ای به نام «مهمونی خدا» با حس حال معنوی  ماه مبارک رمضان برای مخاطبان خود در ایام افطار  به مدت۷۵ دقیقه قبل از اذان مغرب از سیمای دنا به روی آنتن می رود.
دعوت از خیرین، نخبه‌ها، جوانان موفق و کارآفرینان موفق، پزشکان حوزه سلامت، گروه‌های جهادی به عنوان مهمانان حضوری با در نظر گرفتن داستان زندگی این افراد به ایجاد راهکار برای موفقیت سایر جوانان از مزایای این برنامه است.
ارتباط گزارشی با سال اولی که تازه دعوت ضیافت الهی ماه مبارک رمضان را لبیک می‌گویند، تهیه گزارش از سفره‌های ساده مردم، حضور خوانندگان بومی‌ با فضای شاد، تهیه کلیپ کوتاه از آستان مقدس امامزادگان استان و ضبط شاعران آیینی از دیگر آیتم های برنامه مهمونی خدا است.
برنامه «خلوتگه راز »هر شب از سحر ماه مبارک رمضان از شبکه دنا به طور زنده به مدت 75 دقیقه از پشت بام صدا و سیما و مسجد فاطمه زهرای(س)  مرکز با حضور کارشناسان مذهبی، دینی و دانشگاهی با موضوع شرح دعای ابوحمزه  و ویزه برنامه‌های سحر متناسب با این ماه مبارک تولید و پخش می‌شود.
این برنامه از آیتم های متنوع عارفانه و مذهبی تشکیل شده است از جمله‌ مناجات فارسی، رسومات محلی مردم استان  کهگیلویه و بویراحمد ، عشایر  و روستائیان در ماه مبارک رمضان، مشاغلی که در سحرهای ماه مبارک رمضان مشغول فعالیت هستند و به ویژه بیمارستان‌ها درمانگاه‌ها، دعا و مناجات های ویژه سحر، دعای ابوحمزه، دعای یا علی یا عظیم و ذکر روزه‌های ماه مبارک رمضان و تهیه گزارش سحر از شهرستان‌ها و مناظق مختلف استان از جمله آیتم‌های برنامه «خلوتگه راز» است که در صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمدگفت: رادیودنا با تولید برنامه‌های متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.
وی اظهار داشت: برنامه« بهار در بهار» ویژه افطار ماه رمضان رادیو دنا است که با هدف ارتقای ایمان معرفت دینی روشن بینانه و آگاهانه همراه با بصیرت افزایی و ترویج رفتار دینی خالصانه  هنگام افطاری به مدت 90 دقیقه هر شب به طور زنده پخش می‌شود.
در این برنامه با حضور کارشناسان برجسته حوزه و دانشگاه با تشریح و تبیین فضایل ماه مبارک رمضان  به سئوالات و  احکام شرعی و مخاطبان پاسخ داده می‌شود.
چراغ راهنما، مسابقه خاکریز، پویش بهار مهربانی، خاطرات شیرین، ملاقات با خدا، معرفی کتب دینی و ادعیه از بخش‌های متنوع این برنامه است
«نجوای سحر » یگی دیگر از برنامه‌های صدای شبکه استانی دنا است که در  ماه مبارک رمضان هر بامداد به 90 دقیقه به طور زنده به روی آنتن می رود.
فراهم کردن لحظه‌های رحمانی دعا و نیایش همراه با سحرخیزان و روزه داران به این برنامه با پرداخت مناسب موضوعی، شرح خطبه متقین، شرح دعای ابو حمزه ثمالی، دعای سحر لحظه‌های سحرگاهی  روزه‌داران را منور به عطر رمضان می‌کند
برنامه «نوای سحر «با حضور کارشناسان برجسته حوزه و دانشگاه و تشریح موضوعات دینی و اخلاقی می‌پردازد.