جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

شبکه دنا غمخوار جنگل های بلوط شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

شبکه دنا غمخوار جنگل های بلوط شد

شبکه دنا غمخوار جنگل های بلوط شد

 

شبکه استانی دنا در یکی از روز های سخت برای جنگل های بلوط استان کهکیلویه و بویر احمد در کنار درختان بلوط ایستاد.

به گزارش روابط عمومي مرکز کهگیلویه و بویر احمد درپي آتش سوزي هاي اخير در جنگل هاي بلوط زاگرس و بويژه در مناطق حفاظت شده دنا، صداو سيماي مركز كهگيلويه و بويراحمد يك روز كامل برنامه هاي خود را با عنوان "اشك بلوط" به محيط زيست و منابع طبيعي اختصاص داد .

در ويژه برنامه راديويي اشك بلوط وضع جنگل هاي و مراتع استان به ويژه مناطقي كه دچار آتش سوزي شده بود ، روند مهار آتش و برنامه هاي مختلفي كه براي مهار اين حادثه طبيعي در استان انديشيده شده بود تشريح شد.

مسئولان ارشد استان اعم از نيروي نظامي و انتظامي، آتش نشاني، منابع طبيعي  و امور عشاير هر يك در اين برنامه به نوعي تلاششان را براي مهار آتش و جلوگيري از تكرار اين گونه فجايع براي مردم تشريح كردند.

اطلاع رساني لحظه اي از وضع آتش سوزي جنگل هاي بلوط از جمله بخش هاي اصلي اين برنامه بود كه از ساعت 7 صبح روز يكشنبه سوم مرداد تا ساعت 23 همان روز ادامه داشت .

دعوت از محيط بانان،مسئولان اجرايي استان، همياران محيط زيست، مردم و فعالان منابع طبيعي و محيط باناني كه در راه حفاظت از محيط زيست مجروح شده اند از جمله بخش هاي اين برنامه بود.

اشك بلوط ،علاوه بر ارتباط با شبكه راديويي استان هاي همجوار ، در شبكه هاي راديويي سراسري پيام ، سلامت، ايران و فرهنگ نيز بصورت زنده پخش شد.

استان كهگيلويه و بوير احمد داراي بيش از 870 هزار هكتار جنگل و 87 درصد اين استان را جنگل و مرتع تشكيل مي هد كه حوزه زاگرس حدود 40 درصد جنگل هاي كشور را دارد كه 20 درصد جنگل هاي زاگرس در اين استان واقع است.