سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

شبکه سه میزبان در اعماق خطوط - صفحه محتوایی خبر

 

 

شبکه سه میزبان در اعماق خطوط

شبکه سه میزبان در اعماق خطوط

شبکه سه میزبان در اعماق خطوط

شبکه سه سیما فیلم تلویزیونی «در اعماق خطوط» تولید صدا و سیمای مرکز یزد را روی آنتن می برد که داستانی از یک علاقمند به هنر خوشنویسی است که درگیر مبارزه های انقلابی می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها فیلم سینمایی «در اعماق خطوط» به تهیه كنندگی علی اکبر بکتاشیان و كارگردانی محمدصادق بکتاشیان داستان هنرمندی را به تصویر می كشد كه در عرصه هنر خطاطی قدم برداشته و در این راه متحمل زحمات و رویدادهای مختلفی می شود.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: رسول جوانی است که پدر خود را از دست داده و علاقه مند به هنر خوشنویسی است وی از یزد به تهران می آید تا برای امتحان خوشنویسی ثبت نام کند. رسول نزد سرایدار انجمن خوشنویسان مدتی زندگی می کند و از آقای درگاهی رئیس انجمن، هنر خطاطی را فرا می گیرد. محمود که داماد درگاهی است، از مبارزان و فعالان انقلاب است و در شبیخون ساواک مجروح و راهی زندان می شود. رسول نیز ناخواسته در مظان اتهام ساواک قرار می گیرد و در بازداشتگاه شکنجه می شود. او پس از آزادی که قدری پخته تر شده، خطی را به درگاهی ارائه می دهد و این بار برخلاف قبل مورد پذیرش استاد واقع می شود و...

۷۰ درصد این فیلم در تهران و ۳۰ درصد از آن در استان یزد تصویربرداری شده است. بازیگرانی از تهران و همچنین استان یزد در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

بینندگان شبکه سه می توانند فیلم «در اعماق خطوط» را جمعه 23 بهمن ساعت 10 شاهد باشند.