جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

شبکه "شما" با اتوبوس به استقبال تعطیلات آخر هفته می رود - صفحه محتوایی خبر

 

 

شبکه "شما" با اتوبوس به استقبال تعطیلات آخر هفته می رود

شبکه "شما" فیلم های تلویزیونی "اتوبوس"،"مرگ سپید" و "مهره مار" را که در مراکز قم و اصفهان تولید شده اند برای پخش در تعطیلات سه روزه آخر هفته در نظر گرفته است .

تله‌فیلم «اتوبوس» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و تهیه‌کنندگی یحیی منصور مؤید که به سفارش شبکه استانی نور ( صداوسیمای مرکز قم) تولید شده است پنج شنبه ساعت 23 از شبکه شما روی آنتن می رود. 

فیلمنامه این تله‌ فیلم به قلم سنبل نفریه به نگارش در آمده و داریوش صادق پور صدابرداری و صداگذاری، رضا شیخی تصویربرداری و حسین غضنفری نیز تدوین آن را برعهده داشته‌اند.

شاهرخ فروتنیان، حبیب دهقان‌نسب، محسن قاضی‌مرادی و مونا فرجاد از بازیگرانی هستند که در فیلم تلویزیونی «اتوبوس» به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم روایت داستان عده‌ای مسافر است که در یک اتوبوس به سمت شهر قم حرکت می‌کنند. 

alt

در میان آن‌ها جوانی است ظاهرا مبهوت که فرش و روزنامه‌ای خاص را به همراه دارد. او در این روزنامه خبرهایی می‌خواند که گویا مرتبط به آینده‌ای نزدیک است و رخدادهای آن یکی یکی به وقوع می‌پیوندد. در این فضای عجیب، آدم‌هایی حضور دارند که به قتل رسیده‌اند و تصویر و خبر کشته شدن تعدادی از آن‌ها در این روزنامه آمده است. این جوان قرار بوده فرش را به عنوان نذری البته به توصیه پدر و مادرش به حرم حضرت معصومه (س) ببرد که در این میان با زنی جوان روبه‌رو می‌شود.

فیلم سینمایی"مرگ سپید" به تهیه کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش زمزم که در صدا وسیمای مرکز اصفهان تولید شده است جمعه ساعت 13 از شبکه شما پخش می شود.

تصویربرداری این فیلم در شهر فولادشهر و مناطق دیدنی استان اصفهان انجام شده است. بازیگران "مرگ سپید" ترکیبی از بازیگران ایرانی و لبنانی هستند. شهرام قائدی، ذبیح افشار، مانا بهرامی، علی‌اکبر میاندار، مهدی باقربیگی، کیانا شهنام‌نیا و بازیگران لبنانی مجدی مشموشی، بولین حداد، فواد حسن در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

 "مرگ سپید" داستان پسر جوانی به نام فرید را روایت می‌کند که به همراه دوستش مسعود در معاملات مواد مخدر به دنبال آرزوها و رویاهای خود هستند. فرید که خود مواد مخدر مصرف می‌کند در بزرگترین قاچاق هروئین فشرده با یک مافیای خارجی هزینه گزافی پرداخت می‌کند .

تله فیلم مهره مار نیز به کارگردانی رحیم مرادیان در صدا و سیمای مرکز اصفهان تهیه و تولید شده که شنبه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

این فیلم در ژانر اجتماعی با حضور بازیگرانی همچون احمد پولادین، مصطفی سلیمانی، حمید مرادیان، شهین پلبی تولید شده است.

در خلاصه داستان این فیلم تلویزیونی آمده است: جانقلی که مرد میانسال ولی مجردی است خواهان دختری به نام فریبا است. اما فریبا و پدرش هیچکدام موافقتی با او ندارند چرا که او را مردی فقیر می دانند. جانقلی تصمیم می گیرد مهره مار را پیدا کند تا شاید به این ترتیب فریبا خواهان او شود. در بیابان او به دنبال یافتن مار داخل گودالی می افتد و در یک بنای بسیار قدیمی صدایی از داخل کوزه ای می شنود. او با بازکردن در کوزه دو غول درون آن آزاد می کند. آن دو غول می گویند که خدمتگذار جانقلی هستند و هر چه او بخواهد برآورده می کنند جانقلی از آنها می خواهد که فریبا خواهان او گردد. چنین می شود که فریبا به سمت خانه جانقلی می رود و...

alt