سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

شبکه های استانی در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی دارد - صفحه محتوایی خبر

 

 

شبکه های استانی در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی دارد

شبکه های استانی در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی دارد

 

رسانه ملی با افزایش آگاهی در جامعه به ویژه نسل جوان کشور ، ماهیت استکبار ستیزی انقلاب اسلامی و سیاستهای خصمانه استکبار جهانی به ویژه آمریکا را آشکار می کند

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان در نشست خبری برنامه های نکوداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، با اشاره به اینکه چتر شبکه اصفهان درفصل جدید برنامه سازی باید در نقاط مختلف استان پهن شود گفت : در خصوص برنامه سازی با ساختارهای جدید طرحی برنامه ریزی کرده ایم که بر این اساس برنامه هایی چون سفر به روستا ، هشت بهشت و خانواده در جدول پخش شبکه اصفهان قرار گرفتند.

بهرام عبدالحسینی با بیان اینکه شورای راهبردی و اتاق های فکر در مرکز اصفهان  ایجاد کرده ایم و درب این مرکز به روی همه هنرمندان بازاست افزود: هدف ما ارتقا جایگاه مرکزاصفهان در تولیدات تلویزیونی است که البته با توجه به ظرفیت های استان هنوز جای کار وجود دارد.

مدیر کل صداوسیمای مرکز در ادامه گفت: هنرمندان و برخی چهره های فرهنگی گلایه های به حقی داشتند که تلاش داریم مشارکت مردم را بالا ببریم و پل ارتباطی مردم و مسئولان باشیم.

وی بهره گیری از ظرفیت های هنرمندان در برنامه سازی را اولویت اصلی شبکه اصفهان دانست و با تاکید براینکه همه رسانه ها در استان باید نقاط قوت و ضعف شبکه را به مدیران مرکز برسانند گفت: استان اصفهان در کارهای نمایشی و مستند ظرفیت های خوبی دارد که تلاش داریم در حوزه های تله فیلم و مستند کارهایی را تا پایان سال کلید بزنیم.

مدیر کل صداوسیمای مرکز در ادامه با اشاره به برنامه های ستاد بزرگداشت چهلمین سال انقلاب در رسانه ملی تصریح کرد: از نیمه دوم سال ۹۵ در مراکز نیز این ستاد تشکیل شد و مراکز موظف به تولید برنامه های فاخر در این زمینه شدند.

بهرام عبدالحسینی با اشاره به برنامه ریزی های مرکز اصفهان  در تولید برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و تولید و پخش برنامه های مختلف همچون مستند مفاخر ، عملکرد نظام ، میدان انقلاب و.... افزود: از اوایل امسال تولیدات ما در بخش استانی و کشور در حال پخش است و تا امروز عملکرد ۶ استاندار اصفهان  را در ادوار مختلف درقالب برنامه کارنامه ضبط و پخش کرده ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه های چهلمین سالگرد از آذر و دی با شیب بیشتری پخش خواهدشد گفت: تولید۷۰مستند خبری از دست آوردهای مهم استان  و مکان های تاریخی ، فرهنگی و تاریخ ساز انقلاب اسلامی  در دستور کاررقرار دارد.

مدیر کل مرکز اصفهان با اشاره به اینکه برنامه سازی درشبکه اصفهان در دو بخش برنامه های مستند و نماهنگ و تولیدی درحال تولیداست گفت: میدان انقلاب نام مستندی است که با حضور پیشگامان انقلاب اسلامی در ۱۳ قسمت در حال تولیداست و در آینده نیز برنامه های هشت بهشت ، زنده رود و گفتگوی هفته به چهلمین سال انقلاب خواهند پرداخت.

عبدالحسینی با بیان اینکه تقسیم بندی های مختلفی  در حوزه رادیو در قالب نمایش ، برنامه های گفتگو محور و ۱۵ برنامه مستند و چندین برنامه مسابقه ای انجام گرفته است گفت: برنامه های مستندی در خصوص شخصیت های تاثیر گذار انقلاب ، شهدای دفاع مقدس ، مدافعان حرم و شهید خردسال حادثه تروریستی اهواز تهیه و پخش می شود.

وی در خصوص فعالیت در حوزه فضای مجازی نیز با اشاره به اینکه شروع برنامه های فضای مجازی در خصوص چهلمین سال انقلاب اسلامی از دی ماه سال قبل بوده و از اول ماه قبل هم کانالی با نام چهل چراغ انقلاب راه اندازی شده تا  با کمک‌دستگاهای فرهنگی استان ، تولید محتوا شود گفت: فضای مجازی مکمل رسانه ملی در بخش های مختلف است و بیش از۲۰ کانال در سروش ،  تولیدات بخش های مختلف مرکز را پوشش میدهد.