سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

شرایط برای 24 ساعته شدن رادیو استانی خراسان رضوی فراهم است - صفحه محتوایی خبر

 

 

شرایط برای 24 ساعته شدن رادیو استانی خراسان رضوی فراهم است


جشن باشگاه مخاطبان رادیو مشهد به منظور جذب و مشارکت مخاطبان شبکه استانی صدای خراسان رضوی به صورت نمادین و با حضور مخاطبان برنامه های مختلف رادیویی در محل ساختمان صبا برگزار شد.

 در این جشن برنامه های رادیویی همکلاسی سلام، صبح و سلام، زیر یک سقف، صدای زائر، برنامه عصرگاهی و نمایش اجرا شد.

پخش سرود جمهوری اسلامی، آنونس شبکه، موسیقی بی کلام، تست صدا از مخاطبان به صورت طنز، اجرای زنده موسیقی، تست خوانندگی، تقلید صدا و ... از جمله بخش های مختلف این برنامه بود.

حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در این مراسم ضمن تشکر از مخاطبان برای شرکت در این جشن گفت: در قرآن کریم آیاتی که در خصوص سمع و شنیدن یعنی آنچه که از راه گوش در ذهن و دل انسان جا می گیرد و باقی می ماند بیشتر از ایاتی است که در باره  دیدن و درک از طریق چشم است. چرا که آنچه از راه گوش شنیده می شود با تصویر سازی و جلوه گری در ذهن همراه است.

alt

وی با اشاره به اینکه مرکز در سال 90 به لحاظ کمی و کیفی قله های رفیعی از نظر تولید کمی و کیفی در بین مراکز  فتح کرد، گفت: با راه اندازی شبکه های دیجیتال 24 ساعته احساس می شد که مخاطبان رادیو از دست بروند اما نه تنها مخاطبان رادیو کم نشدند که درحال حاضر رضایت مخاطبان بیش از 80 درصد است. وی افزود: رادیو استانی بعد از رادیو سراسری دومین رادیوی کشور است و در آینده ای نزدیک با توجه به ظرفیت های بی نظیر دینی، اقتصادی، اجتماعی، فنی، هنری و ... در مشهد و استان جشن 24 ساعته شدن شبکه استانی صدا نیز کلید زده می شود.

در پایان جشن از مخاطبان حرفه ای و میهمانان برای اهداء تندیس و لوح تقدیر دعوت به عمل آمد و از آنان قدردانی شد.

محمد آصفي معاون صدا در جشن مخاطبان رادیو گفت: از خاصيت 24 ساعت شدن راديو تكرارپذيري و توليد براي آرشيو است. وی جشن باشگاه مخاطبان راديو را ميزباني راديو براي شنونده‌ها دانست.

 وی افزود: ما معتقديم كه راديو براي شنونده‌ها بايد يك راديو پويا، زنده و  فراگير باشد و حرف دل مردم را بزند و با مخاطبش رابطه برقرار كند و با برگزاري جشن باشگاه مخاطبان اين هدف را دنبال مي‌كنيم.

آصفي افزود: جشن باشگاه مخاطبان براي اولين بار اتفاق افتاده ولي در سال گذشته برنامه عصر ما به صورت زنده و رودرو با مردم اجرا شد.

وي اهداف رسانه ملي و استاني در راستاي انتقال پيام را يك ارتباط مستقيم با مخاطبان دانست و گفت: اين ارتباط به دو شكل تلفني و يا پيامكي اتفاق مي‌افتد ولي خوب است كه هر از چندگاهي ما رودررو با مخاطبان ارتباط  و با يكديگر گفت و گو كنيم.

آصفي در خصوص تغيرات ايجاد شده در راديو مشهد گفت: در دو سال اخير تلاش كرديم يک تغيير و تحول ساختاري در مجموعه برنامه‌ها داشته باشيم كه به لحاظ ساختاري و قالب‌هاي برنامه سازي اين اتفاق افتاده است.

alt

alt