سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شما آخر هفته میزبان چهار فیلم از مراکز استان ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

شما آخر هفته میزبان چهار فیلم از مراکز استان ها

فیلم های پل خورشید، شاتره، سوره باران و کی لی خان تولید صدا و سیمای مراکز کهگیلویه و بویر احمد، فارس، همدان و کردستان از 4 شنبه تا جمعه از شبکه شما به روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های صدا و سیما، تله فيلم پل خورشيد به کارگردانی و تهیه کنندگی فریدالدین نیکجو در صدا و سيماي مركز كهگيلويه و بويراحمد ساخته شده است که مخاطبان شبکه شما می توانند این فیلم را 4 شنبه ساعت 23 تماشا کنند.

اين فليم تلاش چند مهندس را براي جلوگيري از تخريب و فرو ريختن پلي قديمي كه قرار است توربين هاي دكل هاي حفاري توليد نفت از روي ان منتقل شود را به تصوير مي كشد.

جمشيد جهانزاده، رضافياضي، بهناز جعفري، مسعود كشاورز، مارال اصغريان و مسعود شريف از جمله بازیگران این فیلم تلویزیونی هستند.

تله فيلم شاتره به کارگردانی ایمان افشاریان و تهیه کنندگی محمدجواد مرادي که در صدا و سیمای مرکز فارس تهیه و تولید شده است 5 شنبه ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود.

alt

ارائه گوشه اي از رشادت و مبارزات مردم استان فارس و شهر شيراز در دوران ستم شاهي بخشی از هدف تولید این تله فیلم است. داستان اين تله فيلم به سال 56 بر مي گردد و نشان مي دهد جوانان غيرتمند آن دوران چگونه در مقابل ظلم و استبداد ايستادند و حاضر به تسليم در برابر زورگويان دوران خود نشدند.

گفتنی است در این تله فیلم بازیگرانی همچون احمد علامه دهر، زهرا سعیدی، سوده شرحی، شاپور معمارزاده، مسعود شریف، مجتبی مرادی، الهام شکیب، مجید باباخانی، سارا کریمی، مهدی بحری، حبیب بختیاری، منصور غارثی فرد، حمید مومنی به ایفای نقش پرداخته اند. 

همچنین فیلم تلویزیونی سوره باران به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی مصطفی پور حامدی که به سفارش صدا و سیمای مرکز همدان تهیه و تولید شده است جمعه ساعت 13 از شبکه شما روی آنتن می رود. 

سوره باران موضوعی اجتماعی دارد و داستان آن به اوایل سال 56 - 57 بر می گردد. که در آن فردی انقلابی و روشنفکر به عنوان سپاهی دانش به روستایی دور افتاده ای تبعید می شود . روستایی خشک و قحطی زده که مردم روستا امیدشان نا امید شده و به استیصال رسیدند . اما این روستای قلب تپنده ای دارد به نام ننه زهرا، پیرزن تبعیدی و مربی مکتب خانه روستا، که با حضور وی اتفاقات جدیدی رخ می دهد.

گفتنی است آفرین عبیسی، میر حسین معلومی، غلامرضا عارف نژاد، مسعود چوبین و امین ایمانی به همراه بازیگر نوجوان پوریا ایمانی و تعدادی از هنرمندان بومی ملایر وهمدان از بازیگران اصلی این تله فیلم هستند.

فیلم تلویزیونی «كه لي‌خان» به كارگرداني حسين تبريزي و تهیه کنندگی یحیی منصور موید به همت صدا و سیمای کردستان تولید شده است که جمعه شب ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود.

«كه لي خان» درباره رشادت‌‌هاي مامه رحه يكي از قهرمانان منطقه بانه است كه عليه سياست‌هاي خان و براي رفاه حال مردم اقدام مي‌كند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: رها و ترانه در پي تحقيقات دانشگاهي راهي كردستان مي‌شوند و در آنجا با ريزش بهمن مواجه مي‌شوند.

گفتنی است: در اين فيلم كيهان ملكي، نيلوفر شهيدي، سوگل طهماسبي، حسين پهلوان‌زاده، داوود شيرعلي، حسين تبريزي، بيتا خردمند و... ايفاي نقش مي‌كنند.

 alt

alt