سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

شما قصه برنج را امشب تعریف می کند - صفحه محتوایی خبر

 

 

شما قصه برنج را امشب تعریف می کند

مستند داستانی "به رنج" به کارگردانی فرهاد ربیعی و تهیه‌کنندگی مجید پرکارگشتی امروز 24 شهریور ساعت 20:30 از شبکه شما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های صدا و سیما این مستند داستانی که به سفارش صدا و سیمای شبکه تبرستان تهیه و تولید شده است در خصوص قصه زندگی جوانی به نام شمشاد است که در جستجوی کار به شهر می‌رود، اما به دلیل نگرانی از احوال مادر پیرش، با برگشت به روستا به کار کشاورزی (برنج) می‌پردازد.

در اين مستند شمشاد تصمیم به ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش می‌گیرد، اما به اعتقاد پدر عروس، با کاشت برنج، سرپرستی یک خانواده به سختی پیش می‌رود. به همین جهت شمشاد به کمک آموزه‌های مادر تصمیم به آبادکردن زمین‌های پدری می‌گیرد. شمشاد مصمم می‌شود تا با کشت محصول کلزا بعد از برداشت برنج، از زمین کشاورزی استفاده بهینه کند که در ادامه اتفاق‌های جالبی رخ می‌دهد.

دراین فیلم مستند ضمن بررسی و نگاه ویژه به روش سنتی کاشت، داشت و برداشت و خرده آیین‌های حاشیه آنها جهت انسجام موضوع، خط داستانی کم رنگی نیز به کلیت فیلم تزریق شده است.

 دیگر عوامل این مستند عبارتند از :

بازیگران: زینب بهارمست، عباس گلریز، علی اکبر قنبرزاده، روح الله روح الله زاده، نویسنده: مهدی شمسایی، تصویربردار پرتابل و نورپرداز: فرهاد ربیعی و مجتبی کوهکن. صدابردار: سینا طارمی، تدوین: علی صالحی پور و منشی صحنه: الناز ضیاء .

alt

alt