سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

شناخت ابعاد هنری ،تاریخی معماری زندیه در قاب مستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

شناخت ابعاد هنری ،تاریخی معماری زندیه در قاب مستند

مستند زندیه به تهیه کنندگی و کارگردانی پویان کاظمی در 3 قسمت 40 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز فارس تهیه و تولید می شود.

کاظمی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: معرفی فرصت ها وامکانات فرهنگی – هنری کشور، تبیین شاخصه های هنر اسلامی در معماری مساجد وشهرسازی ها، تبیین بروز تقابل عینی حق وباطل دررویدادها و وقایع تاریخی، درس ها، معرفی وتبیین مواریث، ودایع ، شخصیت ها وآثار ارزشمند علمی وهنری از جمله اهداف تولید این مستند است.

وی افزود: در این مجموعه سعی می شود به بررسی معماری زندیه در شیراز و به ابعاد هنری وتاریخی مربوط به آن دوره پرداخته شود.

کاظمی تصریح کرد: در این مستند به شخصیت موثر کریم خان زند به عنوان مهمترین احیا کننده ی عمران شیراز نگاه ویژه ای شده  ودر این راستا از بازسازی در بخش هایی از مستند نیز استفاده خواهد شد.

کاظمی با اشاره به اینکه پیش تولید این مستند از اول آبان ماه سال جاری آغاز شد ابراز داشت: پس از مرحله پیش تولید به مدت سه ماه، تصویربرداری از اواخر دی ماه تصویربرداری آغاز شده و سه ماه طول خواهد کشید.

وی اظهار امیدواری کرد: پس از مراحل تدوین، صدگذاری و موسیقی مستند زندیه اواسط اردیبهشت ماه سال آینده آماده پخش خواهد شد.

وی تاکید کرد: در این مستند سعی می کنیم موضوعات مد نظر را با یک زبان ساده مطرح می کنیم تا مخاطب عام  بتواند با این مجموعه بهتر ارتباط برقرار کند وباعث افزایش اطلاعات مخاطب شود.

وی ادامه داد: برای اینکه در نور وتصویر تغییرات خاصی ایجاد شود فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی انتخاب شده است که در بیشتر کارهای سینمایی از این کیفیت استفاده می شود. 

برخی از عوامل تولید این مجموعه عبارتند از:

تصویر بردار: علی لقمانی، صدابردار: مجید هاشمی،  تدوین گر: علیرضا فالزی آزاد، دستیار کارگردان وبرنامه ریز: کاظم محمودی،بازیگران: فرخ نعمتی، ابراهیم رکنی، حبیب بختیاری، رحیم هودی ومجید شناور


alt 
 alt