سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

شورای نگهبان حافظ نظام و پاسداری قانون اساسی - صفحه محتوایی خبر

 

 

شورای نگهبان حافظ نظام و پاسداری قانون اساسی

شورای نگهبان حافظ نظام و پاسداری قانون اساسی

 

اعضای هیأت نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی با محسن نصر پور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی دیدار و گفتگو کردند.

fبه گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، مدیر کل صدا و سیما در این دیدار با اشاره به وظایف و جایگاه شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان از طریق ارائه نظرات تفسیری، تطبیق قوانین مجلس با قانون اساسی و شرع حافظ نظام و قانون اساسی است.

محسن نصور پور گفت: رسانه ملی و استانی با شعار مجلس کار آمد، انقلابی و مردمی در برنامه های خود چهار مرحله تبیین، تشریح، تهییج و فراخوان و دوره آرامش بخش را در نظر گرفته که بنا بر زمان انتخابات کمیت و کیفیت این مراحل متفاوت، پیوسته و مکمل یکدیگر خواهد بود و شیب تبلیغاتی آن با توجه به زمان نزدیک شدن به برگزاری انتخابات و ریودادهای کشور شکل می گیرد.

وی در ادامه گفت: در مرحله تبیین ضمن بررسی زیر ساخت های لازم برای تبلیغات انتخابات نقشه راه را برای تبلیغات انتخاباتی آماده کرده و بر اساس آن واحدهای مختلف اقدام به اطلاع رسانی تمهیدات نهادهای رسمی برگزار کننده انتخابات و انعکاس دیدگاه مقامات و محافل سیاسی فعال در حوزه انتخابات برای تعمیق و گسترش بینش سیاسی مردم برای مشارکت فعال در انتخابات پیش رو پرداخته است.

مدیر کل صدا و سیما گفت: دوره تشریحی یک هفته قبل از ثبت نام شروع شده و تا چند روز قبل از اعلام صلاحیت ها ادامه خواهد داشت و در این دوره ضمن اطلاع رسانی رخدادهای انتخابات با برنامه های تشریحی درباره ساز و کارهای اجرایی و نظارتی انتخابات به اهمیت جایگاه مورد انتخاب و نقش آن در سرنوشت کشور و مردم، ترویج و تقویت پایه های مردم سالاری دینی، ایجاد فضای رقابتی سالم، منطقی، عقلانی، قانونی و اخلاقی به دور از هیجانات کاذب، ایجاد انگیزه و تقویت حس مسئولیت پذیری سیاسی و اجتماعی برای حضور گسترده مردم در انتخابات و نقش آفرینی آنان در سرنوشت کشور همچنین تبدیل انتخابات به جشن ملی برای نا امید کردن دشمنان نظام خواهد پرداخت.

دکتر محمد کمال سروی ها رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان خراسان رضوی در این دیدار با اشاره به عملکرد موفق صدا و سیما در عقب نشاندن دشمن از سیاست هایش گفت: شورای نگهبان در میان مردم عوام جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده و این امر به دلیل تبلیغات منفی دشمنان داخلی و خارجی جهت ایجاد ابهام در فضای عمومی جامعه است و گفت در هیأت های اجرایی استان نزدیک به 4 درصد رد صلاحیت شده اند در حالی که از 1114 نفری که برای مجلس ثبت نام کرده اند. بیش از 800 نفر هیچ سابقه ای ندارند که بشود احراز صلاحیت کرد و در ادامه خواستار همکاری صدا و سیما با پژوهشکده شورای نگهبان برای برگزاری برنامه های گفتگو محور و مناظره انتخاباتی با حضور مردم و خبرنگاران شد.