جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

شور حسینی مردم دیار کریمان در برنامه های صدا و سیمای مرکز کرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

شور حسینی مردم دیار کریمان در برنامه های صدا و سیمای مرکز کرمان

شور حسینی مردم دیار کریمان در برنامه های صدا و سیمای مرکز کرمان

 

با فرارسیدن ماه محرم ، برنامه های صدا و سیمای مرکز کرمان ، از اول محرم رنگ و بوی عاشورایی گرفت و تهیه کنندگان  و برنامه سازان رسانه استانی با تولید دهها ویژه برنامه ، تلاش می کنند شور عزاداری عاشقان سیدالشهدا در کرمان،دیار کریمان را در شب های محرم و روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به نحو مطلوب و شایسته ای از رسانه استانی منعکس کنند .

علیرمضانی مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان در تشریح برنامه های صدا وسیمای این مرکز در ماه محرم گفت: برنامه زنده «نوای کاروان» در هفت شب ساعت 21 از سیمای مرکز کرمان پخش می‌شود در این برنامه سعی شده است هر شب یکی از هیأت‌های عزاداری کرمان معرفی می‌شود و با حضور کارشناسان ، فلسفه قیام اباعبدالحسین (ع) و مباحث مرتبط با تاریخ عاشورا و قیام حسینی به بحث گذاشته شود.

علیرمضانی افزود: مصباح هدایت برنامه‌ای است صبح عاشورا و تاسوعا به صورت زنده پخش می شود و در ادامه  به  شب شام غریبان کربلای حسینی می پردازد و در فواصل برنامه از ساعت 15 تا 16 عزاداری مردم شهرستانهای مختلف استان در قاب تلویزیون کرمان قرار می گیرد.

مدیر کل مرکز کرمان از ویژه برنامه شور حسینی نام برد که به صورت زنده عصرها از اول محرم  ساعت 18 تا 19  از شبکه استانی صدای مرکز کرمان پخش می شود ، گزارش‌های مردمی، نمایش، سرودها و مرثیه‌خوانی‌های محرمی و ... بخش‌های مختلف این برنامه را تشکیل می‌دهد.

علیرمضانی مدیر کل مرکز کرمان به برنامه "خیمه عزا"هم که به صورت زنده در ایام محرم هر شب از رادیو کرمان پخش می‌شوداشاره کرد و افزود:.کاروان عنوان ویژه برنامه زنده تاسوعا و عاشورای رادیو کرمان است که از ساعت 9 تا 10به مدت 30 دقیقه  و همچنین برنامه مرثیه آفتاب که عصرتاسوعا و عاشورا به صورت زنده و شب شهادت امام پخش خواهد شد.

وی  افزود:علاوه بر این ، شبکه های استانی سیما و صدا در برنامه های عادی خود نیز بخشهایی را به ایام سوگواری سالار شهیدان اختصاص میدهند ، سخنرانیهای مذهبی با موضوع محرم انتخاب میشود و برنامه های تامینی متعددی با رویکرد عزاداریهای حسینی ، تهیه و پخش خواهد شد .

وی گفت: معاونت خبر مرکز کرمان هم علاوه بر پوشش خبري آيين هاي عزاداري در سراسر استان ، با توليد و پخش گزارشهاي خبري متنوع ، تهيه بسته هاي خبري ، گفتگوهاي ويژه، گزارش هاي موضوعي ، مستندهاي خبري ، مصاحبه و خبر مكتوب سعي خواهد کرد عزاداري مردم کرمان را به بهترين شكل ممكن اطلاع رساني کند  مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان تهیه موشن گرافیک،بارگذاری برنامه ها اخبار ومداحی ها ومراسمهای مذهبی را از اقدامات معاونت فضای مجازی در ایام محرم نام برد.