جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

شیرازی ها سین نهم هم به هفت سین اضافه کردند - صفحه محتوایی خبر

 

 

شیرازی ها سین نهم هم به هفت سین اضافه کردند

تله فیلم سین نهم به تهیه کنندگی و کارگردانی سید اشرف طباطبایی در صدا و سیمای مرکز فارس تهیه و تولید می شود.    

طباطبایی در گفتگو با خبرنگار ما هدف از تولید این تله فیلم را نشان دادن فرهنگ و آداب و رسوم مردم و اهالی شیراز و فارس عنوان کرد و اظهار داشت: در این فیلم به جایگاه تاریخی، فرهنگی فارس بویژه شیراز و تنوع آثار فاخر مذهبی دینی و ملی و... آن تاکید ویژه می شود.

وی افزود: در سین نهم خانواده همان خانواده ی مسروری در سین هشتم و سین دهم هستند که در ایام نوروز بجای آنکه سفر کنند، آماده ی پذیرایی از میهمانان تهرانی می شوند.

وی در خصوص داستان سین نهم گفت: داستان از جایی آغاز می شود که خانواده ی شیرازی آقای مجید مسروری درگیر و دار اسباب کشی قبل از تحویل سال، متوجه آمدن میهمان ها از تهران می شوند این مسئله زندگی آنها را دچار چالش می کند. آنها سعی می کنند به هر قیمتی شده رسم میهمان نوازی را بجا آورند.

alt

وی با اشاره به اینکه پیش تولید این تله فیلم به مدت یک ماه از مردادماه آغاز شد ادامه داد: تصویربرداری تله فیلم سین نهم نیز به مدت یک ماه طول کشید و با پایان تصویربرداری در حال حاضر مراحل تدوین، صداگذاری و موسیقی در حال انجام است.

طباطبایی اظهار امیدواری کرد: این تله فیلم تا یک ماه آینده آماده پخش است ولی چون داستان فیلم مربوط به نوروز می باشد درایام نوروز پخش خواهد شد.

وی تصریح کرد: نمایش صادقانه ی زندگی و رفتارهای محلی، انسجام خانوادگی و دغدغه های مشترک و گاه متناقص برای بجا آوردن رسم میهمان نوازی استفاده از طنز موقعیت در تعامل شخصیت ها با اتفاقات پیش بینی نشده از ویژگی های تله فیلم سین نهم می باشد.

گفتنی است ایمان افشاریان – افشین رضایی - سارا کریمی – محبوبه یزدانی – وحید قوهستانی – قاسم امین بیطرف – مهدی بحری - حلما زهتاب زاده – اردلان افشاریان - عرفان کوهستانی از جمله بازیگران این تله فیلم هستند.

دیگر عوامل تولید این تله فیلم عبارتند از: نویسنده: ایمان افشاریان / مدیرتولید: منصور امامی / مدیرتصویربرداری: سینا کرمانی زاده / گریم: عباس افشاریان / مونتاژ: سید مسلم طباطبایی / طراح صحنه: ایمان افشاریان، سیمین فرخ احمدی / طراح لباس: سوده شرحی.

alt

alt