سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

شیرین و فرهاد در مسیر جشنواره های بین المللی - صفحه محتوایی خبر

 

 

شیرین و فرهاد در مسیر جشنواره های بین المللی

شیرین و فرهاد در مسیر جشنواره های بین المللی


پویانمایی " شیرین و فرهاد " از توليدات واحد پویانمایی مرکز گلستان به سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه 12G آمریکا راه يافت.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، این پویانمایی در قالب فیلم کوتاه 12 دقیقه ای بدون کلام و 3D به تهیه کنندگی و کارگردانی رحیم کریم زاده آماده پخش است.
این برنامه برداشتی آزاد از داستان شیرین و فرهاد نظامی گنجوی با مظمونی جدید نقدی است بر تاثیر منفی رسانه و وسایل ارتباط جمعی امروز به ویژه جامعه ایران قصه از آغاز حرکت شیرین بر اسب و اسب بر دوش فرهاد حین عبور از رودخانه و گذر زمان و اتفاق های امروزی و عوض شدن چهره و ظاهر شیرین را نشان می دهد، فرهادی که عاشق شیرین بود او را نمی شناسد در آب رها می کند و ادامه داستان...
عوامل این برنامه نویسنده رحیم کریم زاده، طراح شخصیت سحر قائدی، طراحی استوری بورد فاطمه جلالی، مدل ساز جواد صوفی، مل ساز پس زمینه رضا صفی، طراح بک گراند مویده فرقانی، انیماتور رضا، جواد و علی صفی، کمپوزیت رضا صفی، افکت گذاری فاطمه جلالی
می باشند.
گفتنی است سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه 12G)) از 14 تا 17 آبان در آمریکا برگزار خواهد شد.
گفتنی است، پویانمایی "شیرین و فرهاد" تاکنون جواز حضور در جشنواره های داخلی و بین المللی از جمله جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه خلاق هند، جشنواره بین المللی لفت – آف آمریکا، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه انگلیس، نخستین  جشنواره بین المللی وب فرانسه، سومین جشنواره فیلم های کوتاه موزیکال و جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه آمریکا، جشنواره بین المللی جعبه سیاه سوئیس (BlackBox Film)  حضور داشته و هم اکنون در سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه 12G)) در آمریکا مورد ارزیابی داوران قرار می گیرد.
این پویانمایی امسال در بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها که در بجنورد برگزار شد، هدهد این جشنواره را برای گلستان به ارمغان آورد.