جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

صدای مرکز سمنان ده ساله شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدای مرکز سمنان ده ساله شد

"اینجا سمنان است شبکه استانی صدا " این جمله کوتاه در تاریخ هفتم شهریور هزارو سیصد وهشتاد و یک همزمان با افتتاح شبکه استانی صدا از رادیو صدا و سیمای مرکز سمنان طنین انداز شد . شور، هیجان و ولوله ای در بین کارکنان و هنرمندان صدای مرکز سمنان ایجاد شده بود . همه عزم راسخ داشتند تا با تولید برنامه های جدید رادیویی مخاطبان خود را راضی تر از گذشته ببینند .

حالا از آنروز باشکوه ده سال می گذرد و شبکه استانی صدای مرکز سمنان ده ساله شده و پویاتر از گذشته به فعالیت خود ادامه می دهد . البته جای غضنفر امین پور و محمد علی پورمحمدی که سالها برای رادیو زحمت کشیده اند نیز خالیست .

سخن کوتاه می کنیم و گزارشی که توسط روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان تهیه شده است را تقدیم حضور شما می نماییم .

علیرضا گوهری، مدیر تولید شبکه استانی صدا با تبریک به همکاران خود، به آنان گفت: ایمان دارم کسی جز خدا نمی تواند مزد زحمتتان را که برای اعتلای فرهنگ ایران ، اسلامی متحمل می شوید بدهد .

alt

مدیر تولید شبکه استانی صدا، برنامه های سال 91 این شبکه را شامل صبح بخیر قومس، بی واسطه ، افق روشن، خانه مهر، ورزش استان، مجله علمی، میکروفن آزاد، گل گل گلستون، میعادگاه عاشقان، با خطیبان جمعه، کنکاش، جاده های بی سرانجام، استان – اقتصاد - توسعه، باغ کتاب، مستند گزارشی، آرام جان، کوچه دلگشا، ماجوونیم و آوای روستا اعلام کرد و اظهار داشت: این برنامه ها با  موضوع نشاط بخشی، اطلاع رسانی، رفع مشکلات مردمی، شعار سال، معارفی، مذهبی، آگاهی بخشی به خانواده ها، بررسی مباحث مربوط به زن و خانواده، رخدادهای ورزشی، معرفی کتاب، دانش روز، فرهنگی و اجتماعی، خردسالان، سیاسی، مسائل روز و روستائیان تولید و پخش می گردد .

گوهری در خصوص چگونگی جذب هنرمندان در عرصه صدا بیان کرد: با تست هایی که بصورت دوره ای بعمل می آید افراد واجد شرایط شناسایی، انتخاب و در برنامه های مختلف شبکه بکارگیری می شوند .

رویا گلکارزاده مدیر پخش شبکه استانی صدا با تشکر از همکاران خود می گوید: پخش شبکه استانی صدای مرکز سمنان حدودا" 14 ساعت  در روز برنامه پخش می کند که دو ساعت آن تامینی و ما بقی تولیدی و زنده است. در تایم صبح به غیر از سحر که اذان و مناجات پخش می شود از ساعت 30/6 الی 14 و در تایم عصر از ساعت 15 الی 21 زمان پخش برنامه های شبکه استانی صدای سمنان است .

وی در خصوص برنامه های شاخص این شبکه گفت: اگر شاخص منظور حجم و میزان مخاطب باشد برنامه های زنده صبح بخیر قومس، خانه مهر و آرام جان در تایم صبح و برنامه عصرگاهی کوچه دلگشا در تایم عصر و مابقی برنامه هم هر کدام به فراخور دارای مخاطب و در جایگاه خود شاخص هستند .

اعظم طاهریان مدیر آموزش و پژوهش  هم ضمن تبریک ده سالگی رادیو به اصحاب رسانه بیان داشت: از جمله مولفه های مهم در مهندسی پیام، شناخت مختصات مخاطبان رسانه و تولید و پخش برنامه های متناسب با نیاز، میل و مصلحت آنان می باشد و شبکه استانی صدا و سیما بعنوان متولی تولید و پخش برنامه های بومی و محلی حاوی پیامهای مفید و سازنده برای مخاطبان است که تلاش می کند با تکیه بر فرهنگ غنی اقوام مختلف بطور هدفمند در عرصه فرهنگسازی تاثیر گذار باشد . طاهریان نظر سنجی برنامه های رادیویی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: آنچه که حائز اهمیت است اینکه به لطف خدا طبق نظرسنجی های متعدد میزان رضایت و اعتماد مردم به برنامه های صدای استانی 70 درصد بوده که نشان دهنده روند خوب تولیدات است که انشاءا... به یاری خدا این میزان حفظ و رو به رشد خواهد بود.

اعظم کاشانی از گویندگان این شبکه  به خبرنگار ما گفت: رادیو را دوست دارم نه برای این که صدایم ماندگار شود، بلکه برای صمیمیت و لطفی که هنوز در قلبهای رادیو موج می زند. عشق به رادیو همیشه در قلب من است. رادیو باشد یا نباشد بهترین هم نفس در تمام دنیا و هرجای دنیاست و کارکردن در این محیط آرزوی من بود که خداوند بزرگ توانایی رسیدن به آن را در من دید و این لطف را به من کرد .

عبدالمحمد میر شکاری صدابردار این شبکه دهمین سالگرد افتتاحیه شبکه استانی صدای مرکز سمنان را به همه همکاران و شنوندگان عزیز تبریک گفت و گفت: سلام به دوستان باوفا، یاران همیشگی رادیواز اینکه رادیوی کوچک ما سال به سال به سنش اضافه می شود، اما باز هم جوان است خیلی خوشحالم . میرشکاری افزود: خدا با داشتن این همه ستاره به قدرتش نمی نازه اما ما با داشتن تک ستاره هایی مثل شنوندگان خوب استان سمنان به همه دنیا می نازیم .

حمیدرضا کاشی تهیه کننده و گوینده پخش رادیو می گوید: دل صدای کودکی، شوق نوجوانی، شور جوانی این صدا، این نوا کافی ست تا گره بزند به مهربانی تو، تو که از 12 سالگی تکیه گاهم شدی تا به امروز که 14 سال در کنار تو بودن را تجربه کردم .

عشق من، علاقه من، صدای من همه خلاصه می شود در حنجره جادویی تو که به گوش مردم سرزمینم، استان سمنان خواهد رسید. من در دهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی صدای مرکز سمنان، با نهایت وجود، همدلی را به وسعت بی نهایت، فریاد خواهم زد.

علی شهسوار مدیر روابط صدا و سیمای مرکز سمنان با تبریک دهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی صدا گفت: صدا برای من مفهوم خاصی دارد چرا که فعالیت خود را در سازمان صدا و سیما با رادیو آغاز کردم و لحظات خوشی را با آن گذرانده ام .

وی سخن خود را کوتاه نموده و به این جمله  اکتفا کردکه "این صداست که می ماند"