سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

صدا وسیمای فارس با تهیه و پخش ویژه برنامه های شاد و متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می رود - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا وسیمای فارس با تهیه و پخش ویژه برنامه های شاد و متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می رود

صدا وسیمای فارس با تهیه و پخش ویژه برنامه های شاد و متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می رود

 

سید تقی سهرابی مدیرکل صدا وسیمای فارس با آغاز ماه پرخیر و برکت رمضان ویژه برنامه های معارفی این مرکز را تشریح کرد وگفت: صدا و سیمای فارس در این ایام با تهیه و تولید ویژه برنامه های متنوع وشاد با توجه به میل و نیازمخاطب ، مهمان گرم خانواده های صمیمی و مخاطبان خوش ذوق این شبکه استانی است.

سهرابی با بیان این که برنامه سازان سیمای فارس با تلاش شبانه روزی خود در ایجاد فضایی معنوی و تقویت روحیه ایثار، فداکاری، هم دلی، کمک به دیگران نقش موثری را ایفا و با یاری رساندن به نیازمندان، معنویت این روزهای مبارک را دوچندان می کنند، گفت: برنامه"مهمونی" ویژه افطار از برنامه های خاص این مرکز در ایام ماه مبارک رمضان است که ساعت 18:30 به مدت 70 دقیقه از سیمای فارس پخش می شود.

وی محوریت این برنامه را تحکیم بنیان خانواده و ایجاد شور و نشاط در خانواده ها دانست وگفت:  در این برنامه قصد داریم توسط خیرین و مردم از طریق ارتباط تلفنی یا بصورت حضوری مشکلاتی از قبیل پرداخت دیه، ایجاد شغل، تهیه جهیزیه، تهیه مسکن و... را برطرف نماییم.

مدیرکل صدا وسیمای فارس تصریح کرد: از ویژگی های خاص این برنامه اجرای آن در منازل قدیمی و زیبای همجوار حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام است.

سهرابی اعلام کرد: " نسیم سحر" ویژه برنامه سحرگاهی سیمای فارس است  که  به مدت 90 دقیقه هر روز ساعت 3 بامداد به طور زنده با حضور شش نفر از کارشناسان خبره مذهبی که در پنج جلسه به شرح و توضیح بخشی ازخطبه متقین می پردازند، از حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ و سید علاء الدین حسین پخش می شود

همچنین " ترتیل" (دور خوانی قران کریم) به مدت 60 دقیقه  که علاوه بر پخش از شبکه فارس از شبکه چهار سیما نیز پخش می شود و ویژه برنامه "جشن بزرگ رمضان" از پنجم تا 15 رمضان  ساعت 21 به مدت 10 شب  با حضور خیرین در اصناف مختلف با هدف ایجاد نشاط از دیگر برنامه های سیمای فارس در ایام ماه مبارک رمضان است.

رادیو فارس هم با  تولید و پخش ویژه برنامه های متنوع در ایام ماه مبارک رمضان با شنوندگان خود همراه خواهد بود.

مدیرکل صدا وسیمای فارس برنامه "سفره آسمونی" را ویژه برنامه افطاری صدای مرکز فارس اعلام کرد وگفت: این برنامه هر روز از ساعت 19 تا 20:30 از رادیو فارس پخش می شود.

وی گزارش های تولیدی از محلات شیراز در ماه مبارک رمضان، تغذیه و نکات سلامت، کمپین( به رنگ خدا) ،تشویق شنوندگان برای دادن افطاری ساده ، دعوت از کارشناسان مذهبی، معرفی آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در فارس، معرفی خیرین از شهرستان های مختلف استان، و بیان موضوع روزانه برنامه براساس یکی از آیات قرآن کریم را  از بخش های عمده این برنامه بیان کرد.

" نسیم سحر" ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان است که ساعت 3:15 بامداد به مدت یک ساعت و 45 دقیقه از صدای مرکز فارس پخش می شود.این برنامه به پخش سخنرانی کوتاه علما و ائمه جمعه استان به همراه مناجات، ادعیه، تواشیح و همخوانی می پردازد.

سهرابی افزود: در این برنامه دعای پرفیض سحر با نوای گرم مداحان اهل بیت قبل از اذان به سمع شنوندگان می رسد و با گزیده ای از کلام شخصیت های برجسته حوزه و دانشگاه به ویژه صدای گرم شهید محراب آیت الله سید عبدالحسین دستغیب به استقبال اذان صبح و ادعیه بعد از آن می رود.

مدیرکل صدا وسیمای فارس، مجموعه نمایشی " نیکی های فراموش شده " را از دیگر برنامه های رادیو فارس بیان کرد وگفت: مجموعه نمایشی نیکی های فراموش شده در ایام ماه مبارک رمضان هر شب به مدت 30 دقیقه از صدای مرکز فارس پخش می شود.

وی در باره داستان این مجموعه گفت: این مجموعه حکایت پسر جوانی است که به جرم تخریب محیط زیست و شکار غیر مجاز به سه ماه حبس محکوم شده اما قاضی به جای حبس، او را به عنوان مربی ورزشی بچه ها در کانون اصلاح و تربیت مشغول به کار می کند که به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان هر روز در مورد یکی از نیکی های فراموش شده دینی، با بچه ها بحث و گفتگو کند.

سهرابی "جمع خوانی قرآن کریم"، " ترجمان نور"، " قرآن و ترتیل" را از دیگر برنامه های رادیو فارس در این ایام عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: ویژه برنامه " سلام رمضان" در استقبال از ماه مبارک رمضان روز جمعه ساعت 18  به مدت یک ساعت و سی دقیقه از صدای مرکز فارس پخش شد.

این برنامه با بخش های متنوعی از جمله گزارش های زنده تولیدی از آمادگی بقاع متبرکه و حرمین مطهر احمدی و محمدی علیهم السلام، گزارش از مراکز، تهیه ذولبیا و بامیه وترحلوا، آمادگی خانواده های شیرازی در آستانه ماه مبارک ، طنز گروه نمایش رادیو فارس، گزارش آداب و رسوم شهرستان های مختلف درایام ماه مبارک رمضان و.. همراه بود.

مدیرکل صدا و سیمای فارس با اشاره به  اینکه ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای خود سازی و رجوع به خویش و نزدیکی بیشتر به خداوند است ابراز امیدواری کرد صداوسیما همگام با مخاطبان خود بتواند لحظات ناب معنوی و عرفانی را برای بینندگان و شنوندگان فراهم آورد.