سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

صدا وسیمای مرکز لرستان همگام با مردم عزادار شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا وسیمای مرکز لرستان همگام با مردم عزادار شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی

صدا وسیمای مرکز لرستان همگام با مردم عزادار شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی

 

صدا وسیمای مرکز لرستان همگام با مردم  عزادار به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی  ویژه برنامه هایی را تهیه و پخش کرد .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، بعد از شهادت سرداردلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مردم استان لرستان ، روز جمعه  ۱۳ دی ۹۸ در شهرستان های مختلف  بعد از اقامه نمازجمعه به صورت خودجوش به خیابانها آمدند و این اقدام دولت تروریست آمریکا را محکوم کردند.
صداو سیمای مرکز لرستان برای همراهی با مردم عزادار و ارج نهادن به مقام شامخ شهید سلیمانی، به عنوان سیدالشهدای محور مقاومت این راهپیمایی و عزاداری را  در شهر خرم آباد  و مصلای الغدیر به صورت زنده پخش کرد؛ همچنین شبکه افلاک مراسم جمعه شب عزاداری مردم خرم آباد در حسینیه گلزار شهدا را به صورت زنده پوشش داده و برنامه زنده شبانه وایک به صورت ویژه درروزهای شنبه و یک شنبه به  موضوع شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی پرداخت و برنامه های مورخ ۱۶ و ۱۷ دی  "وایک" نیز به این موضوع پرداخت. شبکه افلاک مراسم عزاداری دوست داران شهید سلیمانی  را  نیز که در روز شنبه ۱۴ دی ۹۸  در پادگان امام حسین (ع) خرم آباد برگزار شد، به مدت ۲ ساعت به صورت مستقیم پوشش داد.از طرفی برنامه میزگرد "فرمانده دلها "در همین روزبه  مدت ۱ ساعت از ساعت ۱۱ تا ۱۲ ظهر،مراسم سخنرانی همراه با عزاداری در حسینیه ثارالله(ع) سپاه ناحیه لرستان با حضور مردم شریف خرم‌آباد و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران  یک‌شنبه شب ۱۵ دی  ومراسم عزاداری در حوزه کمالیه خرم آباد نیز در صبح روز دوشنبه ۱۶ دی ضبط و پخش شد. همچنین مراسم با شکوه تشییع  پیکر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی  در اهواز ،مشهد و تهران  به صورت زنده از سیمای مرکز لرستان پخش شد و  این مراسم در  قم وکرمان نیز به صورت زنده از شبکه افلاک پخش شد. برنامه تولیدی "سرمشق (جوان)روز دوشنبه با موضوع استقامت و پایداری پخش شد.درحوزه پخش وتامین سیمای مرکز لرستان نیز مستندهای :سلفی با ابومهدی- لوا،علی – روی خط شام – پرچم دروغین – درمیانه آتش – مستند قاسم هنوز زنده است – همسایه –سینمایی به وقت شام – سینمایی ایستاده درغبار – سینمایی ۳۳روز پخش شده است .
رادیو لرستان نیز همگام با شبکه  افلاک برای همراهی با مردم داغدار، شهادت سردار رشید اسلام و مقاومت  حاج قاسم سلیمانی،ویژه برنامه های "سردار دلها " و" ایران مرز شهادت" را در روز شهادت این شهید سرافراز برای مخاطبان به صورت زنده به روی آنتن برد و برنامه های تامینی" سردار مقاومت" و "ققنوس "نیز به صورت ویژه در رادیو لرستان پخش شدند . برنامه های  روتین سلام لرستان،دولتسرا ،کوچه باغ جوانی و ایواره وخیر نیز هرکدام به صورت ویژه در ایام عزای شهادت شهید مقاومت ، حاج قاسم سلیمانی به این موضوع  پرداختند.همچنین رادیو لرستان ارتباط های زنده بامراکز خراسان وشبکه های مختلف برقرارنمود.
معاونت فضای مجازی صدا وسیمای مرکز لرستان با اطلاع رسانی سریع و انتشار بیش از ۷۰۰ مورد اطلاع نگاشت و پوستر و عکس نوشته ،خبرمکتوب و کلیپ تصویری و گزارش های خبری ویژه شهادت سردار مقاومت و اقامه نماز مقام معظم رهبری بر پیکر شهدای مقاومت و مصاحبه با مردم عزادار و پوشش تشییع این شهیدان در شهرهای مختلف با محتوا و هشتگ های مرتبط در توییتر، اینستاگرام و وب سایت  و شبکه های اجتماعی  و تدوین و انتشار کلیپ های مناسب پیرامون شهادت سردار سلیمانی، بازتولید و انتشار محتوای فاخر و نماهنگ در فضای مجازی،حضور فعالی در اطلاع رسانی در این عرصه داشت.
اطلاع رسانی خبر شهادت سردار سلیمانی در رادیو و تلویزیون و شبکه  مجازی،پخش مستقیم گزارش  مردمی از سوگواری شهادت سردار سلیمانی، پوشش کامل خبری راهپیمایی مردم لرستان علیه ایادی کفرونفاق، پخش کامل عزاداری های مردم خرم آباد وشهرستانهای استان، از اقدامات واحد خبر مرکز لرستان است.