جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

صدا وسیما یکی از قوی ترین و مؤثرترین بازوهای ستاد انتخابات - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا وسیما یکی از قوی ترین و مؤثرترین بازوهای ستاد انتخابات

صدا وسیما یکی از قوی ترین و مؤثرترین بازوهای ستاد انتخاباتمعاون سیاسی امنیتی استاندارخراسان رضوی  و سخنگوی ستاد انتخابات استان در دیدار با محسن نصر پور مدیر کل و اعضای ستاد انتخابات صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: رسانه ملی یکی از قویترین و موثرترین ابزار های ستاد انتخاباتی بوده و نقش بسیار پررنگی در این راه دارد.
حسن جعفری رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی در این جلسه از نام‌نویسی 1113 نفر برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی و نام نویسی 8 داوطلب خبرگان رهبری تا کنون خبر داد و گفت: این دوره از انتخابات اولین دوره پس از بیانیه گام دوم رهبری است و اهمیت ویژه و خاصی دارد چرا که پس از اتفاقاتی که در آبان ماه داشتیم دشمن به شدت به دنبال القای کاهش مشارکت مردم است بنابراین باید سعی ‌کنیم هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی مراقب این عملیات روانی باشیم.

معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۷ حزب دارای مجوز در استان داریم گفت: فعالیت احزاب می‌تواند در پرشورتر شدن  انتخابات کمک کند.

وی عنوان کرد از دغدغه های ما در ستاد انتخابات رسانه های خارجی است چون با تقسیم کاری که انجام داده اند در صدد تأثیر گذاری بر انتخابات ما هستند به خصوص از طریق شبکه های ماهواره ای عملیات های روانی متعدد و متنوعی را برای حوزه های اجتماعی و بانوان پیش بینی کرده اند و در حال برجسته سازی آن هستند. لذا نقش اصحاب رسانه در امر شناسایی، پیشگیری و خنثی سازی آن بسیار مؤثر است.

وی در ادامه از تلاش های شبانه روزی رسانه ملی و استانی تقدیر و تشکر کرد.

محسن نصرپور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این دیدار با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات گذشته گفت:در داخل کشور میانگین حضور مردم در انتخابات ۶۰درصد بوده که نسبت به کشور های مدعی دموکراسی بالاتر می باشد.

وی افزود:حکومت جمهوری اسلامی یک الگوی بدیع و رقیب حکومت های لیبرال دموکراسی است و از نظر الگوی حکومتی هماوردی می کند.

نصرپور تصریح کرد:در کشور های غربی و لیبرال دموکراسی اصل بر مشارکت حزبی بوده و عموماً احزاب نقش اساسی دارند اما در جمهوری اسلامی مشارکت عمومی و نقش واقعی مردم را داریم.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به اینکه هرچه تعداد آراء بیشتر باشد به نفع کشور و نظام اسلامی است گفت:هر رأی به صندوق،پولی به صندوق ذخیره بوده و یک فرصت برای مردم و مسئولین و پیشرفت کشور است و این مقبولیت و مشروعیت برای نظام می باشد.

وی در ادامه گفت: صدا و سیما چهار مرحله تبیین، تشریح، تهییج و فراخوان و دوره آرامش بخشی را برای تبلیغات انتخاباتی در رسانه ملی و استانی برنامه ریزی کرده است که همه دوره ها از نظم و پیوستگی خاص خود برخوردار است.

محسن نصرپور با بیان اینکه شعار انتخاباتی ستاد انتخابات صدا و سیما در سال ۹۸ «مجلس کار آمد،انقلابی و مردمی» است، افزود: موضوع انتخابات خبرگان نباید تحت الشعاع انتخابات مجلس قرار گیرد و رسانه در بخش تولید و پخش بیش از پیش بر اهمیت و جایگاه والای این مجلس برای مخاطبان اهتمام می ورزد.

وی در پایان گفت: تبیین مردم سالاری دینی به عنوان میراث گرانقدر امام خمینی(ره)،روشنگری و زمینه سازی برای دست یابی به یک مجلس کار آمد،جلب مشارکت حداکثری و گسترده مردمی،تلاش برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر انتخابات،خنثی سازی توطئه های دشمن،حمایت از شورای نگهبان و نهاد های اجرایی،اتخاذ مشی بی طرفی در همه ارکان و بخش های سازمان،آگاهی بخشی درباره اهمیت مجلس برای پیشرفت و پیشبرد اهداف نظام از جمله برنامه های رسانه ملی و استانی برای انتخابات می باشد.

نبی پور مدیرکل سیاسی و انتخابات  استانداری خراسان رضوی هم درباره موضوع الکترونیکی برگزار کردن انتخابات گفت: این موضوع را چندین سال است پیگیری می‌کنیم وزارت کشور از ۲۶ فرایند ۲۵ فرآیند را الکترونیکی کرده جز فرآیند رای دادن اما با تمهیدات درنظرگرفته شده وزارت کشور قرار است امسال در هشت شهر استان انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار شود.

وی همچنین در پایان به آموزش عوامل اجرایی برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: این فرآیند هم گام به گام در حال تکمیل شدن است.

دوم اسفند ۹۸ یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود، مردم خراسان رضوی از بین کاندیداهای خبرگان رهبری باید یک نفر را به جای مرحوم آیت الله شاهرودی انتخاب کنند.