سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

صدا و سیمای استان همراه لحظات معنوی روزه داران - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای استان همراه لحظات معنوی روزه داران

صدا و سیمای استان همراه لحظات معنوی روزه داران

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری از تهیه و پخش ویژه برنامه های متنوعی در ماه مبارک رمضان، با هدف ایجاد نشاط معنوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی در رسانه استانی تولید و پخش می شود که از آن جمله می توان به برنامه «شمیم بهشت» که به پخش مستقیم برنامه جزءخوانی قرآن کریم از مصلای امام خمینی شهرکرد اختصاص دارد و هر روز از ساعت 18 تا 19 به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی به روی آنتن شبکه استانی سیمای جهان بین می رود، اشاره کرد.

آقای عظیمی افزود: «در آستان آسمان» ويژه برنامه سحرهاي ماه مبارك رمضان از تولیدات سیمای جهان بین است که در بخش های ادعيه سحر، قرآن، مباحث کارشناسی احکام، کارشناس موضوعات اخلاقی، نکات روزه داری، اذان، تعقیبات نماز و دعای روز به تهیه کنندگی و کارگردانی طیبه اسماعیلی و اجرای احمد باقری به منظور ايجاد شور و نشاط در لحظات معنوي سحر، به مدت 60 دقیقه با هم استانی ها همراه می شود.

وی «ماه عاشقی» را عنوان ويژه برنامه تلویزیونی افطارهاي ماه مبارك رمضان بیان و خاطر نشان کرد: معرفی آداب و رسوم مردم استان در این ماه مبارک، با قرآن، معرفی خیرین، مباحث کارشناسی مذهبی، شعرخوانی شاعران هم استانی با موضوع ماه میهمانی خدا، حضور نقاش در برنامه و طراحی موضوعات معنوی متناسب با حال و هوای این ماه، حدیث، ادعیه روزهای ماه رمضان، قرآن، اذان و نیایش بخش هاي این برنامه را تشكيل مي دهند.

مدیرکل مرکز افزود: این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی شهره احمدپور و اجرای افشین امانی و سمیه علایی هر شب در لحظات افطار به مدت 60 دقيقه به استقبال لحظات معنوی افطار و اذان مغرب می رود.

آقای عظیمی همچنین به تهیه و تدارک ویژه برنامه هایی در معاونت صدای مرکز همزمان با ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه سحرگاهی با عنوان «گلبونگ» با هدف تبيين فيوضات سحرهاي ماه مبارك رمضان و ايجاد لحظاتي معنوي و نشاط انگيز براي سحرخيزان، به تهیه کنندگی مریم رضوی و گویندگی حامد ایرج پور به مدت 90 دقیقه با روزه داران سحرخیز همراه می شود.

وی افزود: داستانک و حکایت، سخنان پندآموز بزرگان، گفتگو با حافظان و قاریان قرآن، معرفی مساجد استان، شرح دعاي سحر، ارائه مباحث كارشناسي اخلاقي و معارفی، تواشيح و سحرخوانی بخش هاي برنامه «گلبونگ» را تشكيل مي دهند.

آقای عظیمی در ادامه گفت: برنامه «سفره آسمانی» نیز با بخش هاي متنوع، در ماه مبارك رمضان، در استقبال از لحظات افطار به تهیه کنندگی مهشید موسویان و نایب صالحی و گویندگی فرزین مظفری، زهرا اسماعیلی، عقیل عباسی و مرضیه رفیعی از  رادیوجهان بین پخش می شود.

وی خاطر نشان کرد: این برنامه در بخش های گزارش، نمایش، موسیقی و سرود متناسب با حال و هوای ماه مبارک رمضان، مسابقه، پیامک، فضای مجازی، گفتگو با فعالان قرآنی و پاسخگویی به سؤالات و احکام شرعی همزمان با افطارهای ماه مبارک رمضان به مدت 90 دقیقه، لحظاتي با نشاط همراه با حس معنویت را براي شنوندگان و روزه داران هم استاني فراهم مي كند.

مدیرکل مرکز چهارمحال و بختیاری همچنین به اقدامات معاونت خبر این مرکز در استقبال از ماه میهمانی خدا اشاره و تصریح کرد: تولید 18 گزارش خبری تلویزیونی و رادیویی با موضوع آماده شدن مردم برای ماه رمضان، غبارروبی مساجد وحلول ماه مبارک، تهیه یازده گزارش رادیویی و پرداختن به خبرها و موضوعات مرتبط در سه بخش خبری تلویزیونی و دو بخش رادیویی از برنامه های پیش بینی شده برای ماه نزول قرآن است.

آقای عظیمی تولید بیست گزارش موضوعی با رویکرد ماه مبارک رمضان و آداب و رسوم مردم مناطق مختلف استان در این ماه و درج اخبار متناسب با رویدادهای ماه رمضان در سایت و پیام رسان سروش خبرگزاری صدا و سیما را از دیگر برنامه های پیش بینی شده معاونت خبر رسانه استانی همزمان با ماه مبارک رمضان برشمرد.

وی افزود: معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان هم با تولید آثار متناسب با ماه مبارک رمضان با مخاطبان خود همراه می شود و سعی در انتقال پیام های با محتوا و اثربخش دارد.

مدیرکل صدا وسیمای استان تولید و انتشار پوستر و اینفوگرافی با موضوعات قرآنی، ادعیه و مناسبت ها، فیلم کوتاه، موشن گرافیک، وله و پادکست با موضوع مناسبت های ماه مبارک رمضان، تأمین و انتشار آیتم های کوتاه برنامه های رادیویی و تلویزیونی در فضای مجازی، برگزاری مسابقه و فراخوان، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه و بهره گیری از ظرفیت پیام رسان سروش را از جمله اقدامات در نظر گرفته شده این معاونت بیان کرد.