جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

صدا و سیمای البرز تا سه ماه آینده راه اندازی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای البرز تا سه ماه آینده راه اندازی می شود

با حضور قائم مقام سازمان صداوسیما ،معاون اداری و مالی،قائم مقام معاون امور استان ها و  برخی از مسؤولان استانی، مدیر کل صداوسیمای مرکز استان البرز معرفی شد.

قائم مقام سازمان صداوسیما، در این مراسم که در باشگاه میلاد برگزار شد، با اشاره به جایگاه رسانه و اهمیت آن در مقابله با تهاجمات فرهنگی، اظهار کرد: شرایط خاص سیاسی فعلی می‌طلبد، رسانه‌ها برنامه‌های خود را در زمینه انواع تهاجمات فرهنگی تدوین کنند.

حجت‌الاسلام سید رمضان موسوی مقدم افزود: بسیاری از اندیشمندان معتقدند که سرعت و نحوه‌ی فعلی ارتباطات باعث ایجاد بحران در سبک زندگی بشر شده است؛ چرا که نحوه‌ی ارتباطات تک سویه و به نفع عوامل قدرت پیش می‌رود.

قائم مقام رییس سازمان صدا و سیما بحران‌های جامعه رسانه‌یی را به سه دسته تقسیم و تصریح کرد: تعیین مسیر انسان بدون دخالت خود، سلب هویت از آدمی و کم‌رنگ‌تر شدن معنویت از جمله این بحران‌هاست.

موسوی مقدم ادامه داد: آدمی به هویت و انتخاب زنده است ولی در جوامع امروزی عاملان قدرت از طریق رسانه‌ها این هویت را سمت و سو داده و فرد را با محتوای مورد نظر خود شکل می دهند.

وی افزود: امروز جوامع برای دست یافتن به امیال انسانی از هیچ کاری دریغ نمی کنند و با برنامه های جهت دار اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود را از طریق تضعیف معنویت در جامعه پیاده می کنند.

قائم مقام رییس سازمان صداوسیما ابراز کرد: در حال حاضر تنها کشوری که در جهان نگاه خاص به رسانه دارد ایران است چرا که در تدوین برنامه‌های خود به دنبال زنده کردن هویت و معنویت بشر با پیروی از ارزش های اخلاقی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شبکه های استانی پشتوانه شبکه ملی هستند، تاکید کرد: رسانه های محلی باید در وهله اول ظرفیت های استانی و خاص منطقه را زنده نگه دارند و در وهله دوم باید انسجام و وحدت ملی را ایجاد کنند.

موسوی مقدم گفت: استان البرز به دلیل موقیعت جغرافیایی و ظرفیت های ویژه ای که دارد جایگاه مهمی دارد و از آنجا که انواع اقوام در این استان مستقر هستند حفظ انسجام باید در اولویت قرار گیرد.

 alt

 alt

در ادامه ناصر صفار سرپرست پیشین مرکز البرز در این مراسم  ویژگی های جمعیتی استان البرز، تعدد اقوام و قومیت ها، وجود مراکز علمی و تحقیقاتی ، همجواری با پایتخت، وجود شهدا و رزمندگان این استان را پتانسیل های سرشاری برای تولیدات استانی دانست و گفت:  ایجاد صدا و سیمای مستقل در استان البرز منشاء خیر و برکت بوده است.

وی افزود: باید زیرساخت های لازم و ابرازهای مورد نیاز جهت  توسعه و پیشرفت  این رسانه بومی در این استان مهیا شود تا مسئولان  امر در مسیر هویت بخشی به فرهنگ بومی البرز گام بردارند.

سرپرست پیشین صدا و سیمای البرز در ادامه بیان کرد: از تمامی  کسانی که در این مسیر با قلم و قدم منشاء تحقق شدند این مهم شدند،سپاسگزاری می نمایم.

ناصر صفار در بخش دیگری اقدامات انجام شده خود در زمان تصدی اش بر سیمای البرز را یادآور شد و در پایان از مهندس ضرغامی، استاندار، شهرداری و شورای شهر و همه افرادی که در راه اندازی سیما همکاری داشته اند قدردانی کرد.

همچنین مدیر کل جدید صدا وسیمای مرکز البرز گفت : مخاطبان سرمایه های اصلی سازمان صدا و سیما هستند و رضایت انان اولویت کاری این مرکز است .

وی اضافه کرد: ارزش آفرینی از طریق تولید برنامه های فاخر از دیگر اولویت های برنامه های صدا وسیمای مرکز البرز است .

مازندرانی بیان کرد: در استان البرز به دلیل ویژگی های خاصی که به لحاظ جغرافیایی ، اقتصادی و اجتماعی و قرارگرفتن درمسیر شاهراه های کشور دارد ، می توان کارهای بسیاری انجام داد.

وی تاکید کرد: رادیو کرج و سیمای البرز نباید جداگانه فعالیت کنند و امیدواریم هرچه سریعتر با همت مسوولان استانی این وحدت رویه ایجاد شود .

مازندرانی بیان کرد: در صورت کمک مسوولان اجرایی استان و فراهم شدن زیرساخت ها ، راه اندازی صدا و سیمای این استان تا سه ماه دیگر انجام می شود.