جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

صدا و سیمای خراسان رضوی ، میزبان مجمع نمایندگان استان - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای خراسان رضوی ، میزبان مجمع نمایندگان استان

مجمع نمایندگان خراسان رضوی و نمایندگان قوه مقننه در شورای نظارت بر صدا و سیما، میهمان صدا و سیمای خراسان رضوی بودند.

صدا و سیمای خراسان رضوی ، میزبان مجمع نمایندگان استان

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، در این نشست رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صدا و سیما باید زبان گویا و پناهگاه مردم باشد افزود: امروز فضای مجازی مهمترین رقیب رسانه ملی است و صدا و سیما باید جلوتر از فضای مجازی، رویدادها را به صورت صحیح و دقیق و با سرعت بالا منعکس کند.
نماینده تربت جام و تایباد نیز با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم تا مخاطب ما پیام شبکه های ماهواره ای را بیش از پیام رسانه ملی و استانی دریافت کند گفت:اساسی ترین وظیفه رسانه افزایش کیفیت محتواست
محمدرضا رحیمی جهان آبادی گفت : مجلس، در خصوص افزایش بودجه صدا و سیما حمایت کامل را از رسانه داشته است .
نماینده خواف و رشتخوار نیز گفت: ظرفیت های بسیار گران بهایی در استان و به خصوص منطقه خواف وجود دارد که رسانه می تواند این ظرفیت ها را به نحو احسنت نشان دهد .
محمود نگهبان سلامی گفت :هم اکنون معادن بسیار ارزشمند سنگان خواف به عنوان یک ظرفیت عظیم ،نیازمند سرمایه گذاری بیشتر سرمایه گذاران خراسانی است.
رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار هم گفت : دغدغه اصلی کنونی بحث اشتغال است که باید رسانه با تمام قوا در این زمینه فرهنگ سازی کند و مشکلات کارآفرینان را برجسته نماید .
وی گفت : سبزوار با داشتن بیشترین مراکز پرورش آبزیان می تواند به عنوان الگوی مناسبی در زمینه کارآفرینی مطرح شود.
در ادامه این نشست،عضو شورای نظارت بر عملکرد صدا و سیما و نماینده مردم سمنان در مجلس نیز گفت : امسال برای اولین بار بیشترین مصوبات مجلس به افزایش اشتغال و تسهیل ازدواج اختصاص یافت به طوریکه یک پنجم از ماده 88 قانون و یک پنجم از ماده 109 قانون بودجه به افزایش اشتغال و تسهیل ازدواج اختصاص یافت .
غلام رضا کاتب گفت : افزایش اشتغال در درجه اول منوط به فرهنگسازی کار و اشتغال است که این وظیفه مهم بر عهده صدا و سیماست.
احسان قاضی زاده ،نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی نیزگفت : امروز دیده می شود که برخی از سریال های تلویزیون با حضور سرمایه گذار بیرونی ساخته می شود که البته بر انتخاب بازیگر فیلمنامه و استاندارد های کار تاثیر می گذارد و افزایش بودجه صدا و سیما در مجلس برای همین استقلال های مالی و پشتیبانی از تولید برنامه های فاخر است .
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه 60درصد مخاطبان کشور و 40 درصد بودجه صدا و سیما در اختیار مراکز استان هاست گفت:شبکه های استانی اکنون،دیگر مکمل شبکه های سراسری هستند و هم پای رسانه ملی برنامه تولید می کنند .
محسن نصر پور گفت:هم اکنون 94 درصد از مردم استان برنامه های شبکه خراسان رضوی را به صورت دیجتال دریافت می کنند که برای افزایش صد در صدی پوشش دهی ،امیدوار به مساعدت های مجلس و پایتخت هستیم.