سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

صدا و سیمای خراسان رضوی با نگاه ویژه به استقبال نوروز 98 می رود - صفحه محتوایی خبر

 

 

صدا و سیمای خراسان رضوی با نگاه ویژه به استقبال نوروز 98 می رود

صدا و سیمای خراسان رضوی با نگاه ویژه به استقبال نوروز 98 می رود

 

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی به همراه معاونین و مدیران در نشست خبری به اعلام برنامه های ویژه نوروز 98 این مرکز پرداختند.

محسن نصرپور مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت:صدا و سیمای خراسان رضوی در نوروز 98 نیز همچون سال های گذشته در نظر دارد با ارائه  برنامه های متنوع  و ویژه برای مردم استان و زائرین یک خاطره خوب در آغاز سال بسازد.

نصرپور افزود:پوشش زنده لحظه سال تحویل  از حرم مطهر رضوی و پخش آن از طریق  ویژه برنامه های صدا وسیما همچنین پوشش سخنرانی مقام معظم رهبری و انعکاس انبوه جمعیت حاضر در سخنرانی به صورت مستقیم از شبکه استانی ،خبر و شبکه سراسری یک از مهم ترین اقدامات صدا وسیما در نوروز می باشد.

وی  گفت:به تصویر کشیدن شادی و نشاط مردم در نقاط مختلف،تقویت و گسترش همکاری مسئولان در خدمت رسانی به زائران جهت ماندگاری بیشتر،تهیه بخش های جذاب از مراسم عید و سفره هفت سین،توجه ویژه به شعار سال و پوشش جشنواره های مردمی در سایر نقاط مختلف استان از جمله اقدامات مهم صدا و سیمای خراسان رضوی از لحاظ محتوای می باشد.

مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی با اشاره به برنامه های سیمای خراسان رضوی در ایام نوروز عنوان کرد:ویژه برنامه سال تحویل با نام"بهار فیروزه ای"به مدت 4 ساعت روی آنتن می رود و از آیتم های این برنامه میتوان به مهمان های برجسته کشوری واستانی ،حال و هوای شب عید و ارتباط با مردم اشاره کرد.

نصرپورافزود:برنامه "زائران بهار"با رویکرد اطلاع رسانی و نشاط اجتماعی ویژه زائرین در صبح های عید پخش می شود و حضور مهمان،پخش موسیقی ،ارتباط با راهیان نور از بخش های مهم این برنامه می باشد.همچنین برنامه "جشن های مردمی"به تهیه کنندگی محسن افکاری با همکاری ادارات و نهاد های مختلف با رویکرد شادی و نشاط در پارک ها و اماکن مختلف پخش می شود.

 وی در ادامه برنامه های سیما عنوان کرد:برنامه"راهیان نور"با آیتم های گزارش و ارتباط با مناطق عملیاتی،برنامه "دشت بهشت"با نشان دادن مناطق سیاحتی و زیارتی استان و برنامه "سفر بخیر"که در 20 قسمت 60 دقیقه ای با محوریت راهنمایی و رانندگی و کمک مردم به فرهنگ رانندگی، از جمله ویژه برنامه های سیمای خراسان رضوی می باشد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با بیان برنامه های صدای خراسان رضوی گفت:برنامه "بهترین سرآغاز"با آیتم های بوی بهار،احسن الحال، دعای والدین در حق فرزندان، گزارش و ارتباط با شهرستان ها، دعا و نیایش، اعلام آغاز سال 98 و برنامه ی "صد سال به این سالها" با آیتم های ارتباط با برخی نهادها و سازمان حوزه خدمات سفر، سرود و ترانه، بخش گزارشی، بخش نمایشی با رویکرد طنز از جمله برنامه های صدای خراسان رضوی در ایام نوروز می باشد.

نصر پور در ادامه عنوان کرد: رادیو زیارت نیز با تهیه برنامه های حال مرا خوب کن، ایستگاه رادیو زیارت، حال و هوای نوروزی به استقبال نوروز 98 می رود. همچنین رادیو های برون مرزی با تولید 121 برنامه به مدت 3400 دقیقه این ایام می باشد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه خبر 60 بخش خبری و 58 خبری ویژه این ایام روی آنتن می رود افزود: صدا و سیمای خراسان رضوی در تیر ماه 97 صد دستگاه دیجیتال راه اندازی کرد و در نظر دارد در اردیبهشت ماه 98 چهل دستگاه دیجیتال دیگر در مناطق روستایی و مرزی راه اندازی کند تا پوشش دیجیتال استان از 97 درصد به 99 درصد برسد.

علیرضا ابوترابی قائم مقام صدا و سیمای خراسان رضوی هم با اشاره به جایگاه مشهد مقدس و وجود مضجع نورانی علی بن موسی الرضا (ع)  در مشهد گفت : سالانه بیش از 2 هزار همایش در استان برگزار می شود که این موارد موجب تلاش مضاعف در بخش های مختلف بویژه اطلاع رسانی و خبر می شود .